Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Insignia 1.8 16v lekki klekot w silniku

Recommended Posts

Witam, dziś zakupiłem insignie 1,8 16v z 2009r. Auto zakupione jako uszkodzone. Objawy to lekkie klekotanie z tylnej części silnika od strony rozrządu.  Auto wogóle przez poprzednią właścicielke zaniedbane, miała je od 2013 roku i powiedziała mi że szczerze to nie pamięta kiedy w nim olej zmieniany był ale napewno 3-4 lat temu w tym zrobione ok 30-45tys km . Ja  po sprawdzeniu oleju przed tym to poziom był niski i olej był bardzo gęsty. Do tego pęknięta obudowa termostatu i lało wodą. 

Domniemam że silnik jest do zmiany ale tu pytanie, czy z vectry c ten 140 konny będzie podchodził? bez jakiegoś specjalnego modzenia? 

Najpierw wymień olej i przejedź się trochę. Jeśli nie minie to trzeba zainteresować się kołami rozrządu

Dobra Panowie, dziś kupiłem nowy termostat  i wymieniłem. Wlałem ok 2,5l oleju bo nie miałem więcej a to tylko do sprawdzenia. No i klekot dalej został.  Wydaje mi się że po prostu zabrakło jej oleju i wywaliło wode bo przegrzało go a akurat najsłabsze miejsce to była obudowa termostatu. Jak myślicie silnik na straty czy da się go uratować? Pali normalnie, nie dymi (no może troche na biało ale niska temp. była więc uznaje to jako para).

Poniżej wrzucam filmik jak to wygląda te klekotanie

A masz jakieś bardziej naciągane teorie? Napisałem wyżej od czego należy zacząć.