Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Centralny zamek, brak możliwości kodowania kluczyka

Recommended Posts

Witam. Na wstępie zaznaczę, ze czytałem tematy nie tylko na naszym forum, ale informacji jest tak wiele, ze ciężko to wszystko zebrać do kupy. Postaram sie jak najdokłądniej opisać swój problem.

Pacjent VB 1997r.

Od początku zakupu auta czyli od ponad 6lat centralny zamek działał tylko w drzwiach kierowcy, tylne prawe drzwi, klapka wlewu paliwa i klapa bagażnika. Od pewnego czasu centralny z pilota zaczął szwankować, ale po kilku próbach zaczynał działać. Na chwilę obecną centralny z pilota nie działa w ogóle, zamek w drzwiach kierowcy chyba jest uszkodzony bo niby ładnie przekręca się prawo-lewo, ale nic nie reaguje. Zamek w klapie bagażnika niestety nie używamy chyba od nowości :D 

Byłem u gościa który dorabia kluczyki i chciałem sprawdzić swój kluczyk u niego...według niego kluczyk jest oki. Dla pewności chciał zakodować swój nowy kluczyk, ale niestety nie udało mu się to. Tak jakby nie mógł połączyć się z centralką. Mojego pilota za pomocą kodowania w stacyjce też nie mogę zakodować.

Wyczytałem gdzieś w necie, ze warto sprawdzić podając napięcie na Pin 7 i 8 we wtyczce modułu komfortu i powinny zamykać/otwierać się drzwi. Tak zrobiłem, ale działa tylko drzwi prawy tył, klapka wlewu i bagażnik.

Zakupiłem na podmiankę drugi moduł komfortu o identycznych numerach, ale niestety bez zmian. Zakodować kluczyka w stacyjce też nie można.

Czy ktoś podpowie co dalej sprawdzić i dlaczego są takie dziwne objawy. Dlaczego nie można dograć zupełnie nowego kluczyka. Czy uszkodzony zamek kierowcy może być tego powodem?

Proszę pomóżcie bo już nie wiem co robić, a cieżko zostawiać otwarte auto pod blokiem :(

Najpierw ogarnij zamki w drzwiach. W jaki sposób majster chciał dodać kluczyk? A może oddzielny pilot? Alarm jest?

Posted (edited)

Czy alarm jest to nie mam pojęcia, jest jakiś klawisz z ludzikiem na konsoli,  ale nigdy nie działał😉

Majster od kluczyków więc chyba zna się trochę na rzeczy, podpiął kompa przez OBD i coś tam kombinowal i stwierdził, że właśnie nawet nowego kluczyka nie jest w stanie dodać.

PD: Myślisz żeby brać na szybko używane zamki czy bawić się w wymiane mikrostycznikow 😉?

Edited by bartek4334

Jest ludzik to centralka powinna być z alarmem. W takim układzie żeby dodać pilot trzeba mieć do niej pin. Najlepiej dodawać opcomem bo jakieś uniwersalne fejsy mogą mieć problemy. Jeśli chodzi o zamki to lepiej naprawić ten co masz bo używany może być w podobnym stanie. W tylnych drzwiach lepiej najpierw sprawdzić wiązkę wchodzącą do słupka

21 godzin temu, cichy117 napisał:

Jest ludzik to centralka powinna być z alarmem. W takim układzie żeby dodać pilot trzeba mieć do niej pin. Najlepiej dodawać opcomem bo jakieś uniwersalne fejsy mogą mieć problemy. Jeśli chodzi o zamki to lepiej naprawić ten co masz bo używany może być w podobnym stanie. W tylnych drzwiach lepiej najpierw sprawdzić wiązkę wchodzącą do słupka

Kurcze tylko ten ludzik, przycisk nigdy nie działał i zastanawiam się czy to na pewno oryginał czy przypadek ze ten przycisk tam jest 😉 

Postaram się ogarnąć zamki, sprawdzić wiązkę i może kodowac opcom'em😉

Najpierw ogarnij zamki tak aby centralny działał z kluczyka. Pilotem możesz zająć się potem. Jeśli nie ruszy to zawsze możesz kupić drugą centralkę z pilotami. Wtedy nic nie trzeba programować. Poza przyciskiem samochód z alarmem powinien mieć jeszcze czujniki ruchu w środkowych słupkach i czujnik otwarcia maski na lewym kielichu