Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

[Zamknięty]Kilka Elektrycznych problemów ;/

Recommended Posts

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Vectry C mk 05 (Po lift) od miesiąca niestety posiada ona kilka mankamentów elektrycznych do rozwiązania - i tutaj pojawią się pytanko do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu :)

1. Czy światła drogowe (dzienne) da radę ustawić aby pozycja AUTO (zdj) działała w Polskich warunkach prawidłowo ?? Czy tylko wieczorem się to sprawdza gdyż w ciągu dnia na AUTO światła się nie świecą

2. Nie działający tempomat - od czego zacząć aby sprawdzić jego wadę ?? - Nie włącza się mimo klikania każdego guziczka odpowiedzialnego za jakąś funkcję ;/

3. Nie działające szyby elektryczne z tyłu (obie) !?!? - Wada czego ??? Panelu (zdj) czy szukać przyczyny gdzieś indziej ?? (Tak wiem jak one działają :) )

4. Z owego Panelu (zdj) nie działa również otwieranie auta po jego zamknięciu z tegoż panelu. Blokada szyb również nic nie daje. Już nie wspominając o otwieraniu bagażnika. Walnięty panel ?? I wymienić całość ?

5. Podświetlenie deski rozdzielczej - brak reakcji na próbę podkręcenia jasności ??? Czy tylko tak się wydaje że słabo ona świeci

20210221_114547.jpg

Edited by Seroz

pewnie o tym wiesz, ale na wszelki wypadek napiszę (bo ja nie wiedziałem...) ten dynks między strzałkami góra-dół też się przesuwa w górę i w dół. Jak jest w górze to sterujesz przednimi szybami, jak na dole to tylnymi :)

Dziękuje za informację - ale tak wiem jak one działają jak to już zdążyłem wspomnieć

Lecz to nie jest tutaj rozwiązaniem - przełączanie nic nie daje

Oj,dużo pytań:)

1.Nie da się ustawić tej funkcji w auto,no chyba że Zz modułem LWPM w halogenach z czujnikiem zmierzchu.

2.Sprawdź styki manetki i czujnik sprzęgła.

3.Sprawdź przelotki kabli drzwi tylnych na słupkach i to co Ci napisał kolega @Noble6

4.Tym guzikiem z klapą tylko ja aktywujesz nie otwierasz.

5.Wciśnij guzik aby się wysunął i wtedy spróbuj rozjaśnić/ściemnić.

Edited by darioG73

1. Szkoda że słabo to przemyśleli - na Polski rynek w takim razie jest to zbędny dynks ;/ - Halogenów nie posiada akurat ten model chyba że jeszcze ich nie znalazłem (a tak też może być :D) - Pod komputer podpięta Vectra była i tam nic nie znalazłem właśnie na ten temat

2. Sprawdzę na dniach - dzięki

3. Również sprawdzę na dniach

4. A myślałem że działa to jak w Focusie MK1 że odskakuje chociaż klapa - czyli ten przycisk ma jakiś sens w tym aucie ?? Z pilota otwiera się całe auto w moim przypadku

24 minuty temu, Seroz napisał:

Z owego Panelu (zdj) nie działa również otwieranie auta po jego zamknięciu z tegoż panelu. Blokada szyb również nic nie daje.

A tutaj też jakoś idzie to logicznie wytłumaczyć ?

5. Próbowałem i właśnie w żadną stronę nie zauważyłem różnicy

2 minuty temu, Seroz napisał:

na Polski rynek w takim razie jest to zbędny dynks ;/

Vectry tak maja nie tylko na polski rynek.Funkcja AUTO działa prawidłowo.

Tak nawiasem mówiąc musisz ja poznać,bo to ciekawe auto i nie będzie miała przed Tobą tajemnic.:)

41 minut temu, Seroz napisał:

do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu :)

A ja mam prośbę do Ciebie Kolego @Seroz Zapoznaj się z forum i poczytaj tematy. Są takowe dotyczące Twoich pytań. A Ty zaraz po zarejestrowaniu napisałeś nic nie wnoszący temat.

[Wiadomość wygenerowana automatycznie]

Przed napisaniem posta/tematu należy zapoznać się z "Poradami", strukturą forum oraz użyć wyszukiwarki.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP