Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

problem z zamkiem w drzwiach kierowcy

Recommended Posts

Witam posiadam VC kombi 2004 r. Problem dotyczy zamka drzwi od strony kierowcy. Pilot zamka centralnego nie działa, więc otwieram auto kluczykiem. Wczoraj podczas próby zamknięcia pojazdu zauważyłem, że kluczyk wchodzi do zamka tylko do połowy. Po licznych próbach udało mi się włożyć kluczyk do koca lecz nie mogę przekręcić wkładki w zamku (czuć duży opór, boję się aby nie złamać kluczyka), przesmarowałem wkładkę wtryskując oliwę maszynową . Wciskając rygielek przy otwartych drzwiach czuje opór, rygiel nie wciska się (w pozostałych drzwiach przy otwartych drzwiach działa bez problemu). Przy zamniętych drzwiach rygielek daje się wcisnąć swobodnie bez problemu. Co może być przyczyną blokowania rygielka i brakiem możliwości przekręcenia wkładki zamka? z góry dzięki za podpowiedzi, póki co auto zostawiam otwarte 😞

Co do wkładki: albo coś wpadło i zblokowało mechanizm albo zwykłe zużycie materiału. Rozebrać, podszlifować zapadki, które się wyrobiły i nasmarować. Ostatecznie można też niektóre wywalić ale wtedy łatwiej będzie komuś zamek śrubokrętem otworzyć :) 

Co do rygla: to jest normalne działanie centralnego zamka. Tak ma być.

Tak to jest jak nie używa się się kluczyka tylko centrala. Zamek się zasyfi i zapieka. Też miałem problem, żeby kluczyk przekręcić. Chyba po roku jak kupiłem VC :P Obficie zalałem WD40 i delikatnie kręciłem kluczykiem, aż udało się przekręcić. Paręnaście minut zajęło jak ruszył. Teraz co jakiś czas używam klucza i K2 07

@Cretux Krzysiu kolega pisze,że centralny z pilota mu nie działa.Więc ewidentnie zamek się blokuje na zapadkach.WD40 czy coś innego nie da raczej rady,ale może.

Daruś, Kolega napisał, że mu pilot nie działa. Ale chyba nie o to pyta. Ma problem z mechanicznym zamknięciem drzwi. Nie ma informacji, czy to jego pierwsza próba użycia kluczyka, czy cały czas zamykał/otwierał i raptem nie może zamknąć

9 godzin temu, Cretux napisał:

czy cały czas zamykał/otwierał i raptem nie może zamknąć

Ja tak zrozumiałem,że właśnie tylko kluczykiem otwiera.

tak, dotychczas otwierałem kluczykiem i działał bez problemu, przyszły mrozy auto stało na dworze i pomyslałem że zamek zamarzł. ale teraz temperatura na + i nadal nie moge przekręcić, właśnie przybieram się do wyjęcia wkładki