Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem ze światłami i wycieraczkami - Vectra C

Recommended Posts

Witam serdecznie,
Mam problem z Vectrą C z 2008roku. Nie mogę znaleźć na forum odpowiedzi na moje niebanalne pytanie, więc założę nowy wątek.
Po kolei. Skończył mi się płyn do spryskiwaczy. Auto było zostawione na kilka dni na mrozie. Po dolaniu płynu wycieraczki działały, ale płyn nie był podawany na szybę, nawet nie było słychać pompki. Korzystając z forum znalazłem temat jak się do tego zabrać. Wyjąłem pompkę, sprawdziłem ją na krótko podłączając + i - , okazało się, że działa. Włożyłem ją z powrotem i zacząłem podmieniać bezpieczniki (te w komorze silnika obok akumulatora). Zamieniałem 10 na 10 i tak dalej. Okazało się, że gdy chciałem sprawdzić czy teraz działa wystąpił kolejny problem 😕 Pompki jak nie było słychać, tak nadal jej nie słychać. Ale gdy teraz włączę wycieraczki manetką do dołu (czyli powinny raz przejechać po szybie i wrócić do pozycji zero), to one działają do momentu kiedy trzymam manetkę. Kiedy ją puszczam, to wycieraczki od razu się zatrzymują (nie wracają na swoje miejsce).
Gdy manetką od wycieraczek ruszę do góry, to działają normalnie i wracają do pozycji 0.

Dodatkowo zrobiła mi się choinka ze świateł przednich. W lewej lampie jest pozycja, światło długie i kierunek. Natomiast w prawej lampie jest światło mijania (ksenon) i przeciwmgielne. Czyli jest tak, że co świeci w jednej lampie (po jednej stronie), tego brakuje w drugiej. Masakra. Nie spotkałem tego problemu na forum, nie sądzę też żeby tyle żarówek na raz się przepaliło. Zakładam, że czyszczenie styków w lampach też pewnie niewiele da w tym przypadku. Czy ktoś z kolegów spotkał się lub wie na czym polega ten problem? 

Wracając do spryskiwaczy, zauważyłem, że przy zbiorniku od płynu jest i druga pompka. Wyjąłem ją i podłączyłem na krótko. Okazało się, że śmierdzi i nie chce ruszyć, więc zakładam, że jest spalona. Już kupiłem drugą i biorę się za jej montaż. Zastanawia mnie działanie tych dwóch pompek od spryskiwaczy. Jedna pewnie jest od szyb, druga pewnie od ksenonów? Czy to jest tak, że gdy jedna nie działa (jest spalona), to i druga nie będzie działać?

Opisałem wszystko jak najdokładniej. Jeśli ktoś wie o co może chodzić, to proszę o poradę. Pozdrawiam

Edited by Cretux

Po pierwsze zmień tytuł na adekwatny do problemu i zgodnie z regulaminem. Po drugie, standardowa czynność przy tego typu problemach. Podłącz pod fejs odczytaj błędy i pokaż je nam. Nie wykluczone, że CIM pada, a tematów o nim jest.

Kolego, to nie FB, że piszesz sobie ile chcesz. Temat zmienia się przez edytowanie pierwszego postu. Zmienię za Ciebie i trzymaj się jednego tematu

• Cretux changed the title to Problem ze światłami i wycieraczkami - Vectra C

Jak pisałem wyżej. Bez odczytania błędów, to wróżenie.