Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jaki wymiar ma złącze elastyczne vc 2.0T z 2008r

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję porady w dobraniu odpowiedniego rozmiaru złącza elastycznego do signum 2.0T. Zmierzyłem średnicę rury i długość 55 X 200mm i chciałbym zastosować złącze na obejmy czy np. taki rozmiar będzie pasował co podałem w linku czy muszę szukać innego rozmiaru z góry dziękuje za odpowiedz.

https://allegro.pl/oferta/lacznik-elastyczny-wydechu-tlumik-drgan-50x300-6882777404

IMAG0480.jpg

Ale 55mm to ja mam średnicę zewnętrzną rury więc chyba muszę 50mm żeby weszła rurę 55mm bo 55 i 55 to raczej nie wejdzie czy lepiej wspawać złącze elastyczne ?

5 minut temu, kojots napisał:

Ale 55mm to ja mam średnicę zewnętrzną rury więc chyba muszę 50mm

Jeśli masz zewn 55, to plecionka musi mieć wewn 55, żebyś mógł ją nałożyć na swoją rurę ;)

6 minut temu, kojots napisał:

czy lepiej wspawać złącze elastyczne ?

Nie mam porównania co jest lepsze

2 minuty temu, Cretux napisał:

Jeśli masz zewn 55, to plecionka musi mieć wewn 55, żebyś mógł ją nałożyć na swoją rurę ;)

Nie mam porównania co jest lepsze

Ok rozumiem bo myślałem że jak mam 55 to żeby nałożyć plecionkę na rurę to muszę 60 kupić ,ale jeszcze nie wiem czy czasem nie wspawam bo nie wiem co kupię w mojej okolicy zależy od dostępności części :) a z allegro czekać to pewnie po niedzieli bym otrzymał przesyłkę ;) 

1 minutę temu, kojots napisał:

Ok rozumiem bo myślałem że jak mam 55 to żeby nałożyć plecionkę na rurę to muszę 60 kupić

Czytałeś info ze swojego i mojego linka ? Podana jest średnica wewn., a u Ciebie zewn. jest 55.

z allegro czekać to pewnie po niedzieli bym otrzymał przesyłkę

Byłeś i pytałeś w sklepie ? Takie rzeczy praktycznie są od ręki, bo to standardowa część.

2 minuty temu, Cretux napisał:

Czytałeś info ze swojego i mojego linka ? Podana jest średnica wewn., a u Ciebie zewn. jest 55.

No tak rozumiem ja mam rurę 55 zewnętrzną a ty co podałeś to 55 ,ale wewnętrzną czyli nałożę plecionkę na rurę.

7 minut temu, Cretux napisał:

Byłeś i pytałeś w sklepie ? Takie rzeczy praktycznie są od ręki, bo to standardowa część.

No jeszcze nie byłem dopiero mam zamiar jutro się wybrać :)

4 minuty temu, kojots napisał:

No jeszcze nie byłem dopiero mam zamiar jutro się wybrać :)

Od tego zacznij ;)

A jak np. chciałbym wspawać tą plecionkę to jaką muszę kupić? podajcie linka bo nie mogę znaleźć :) długość całkowitą mam 20cm i średnicę zewnętrzną rury 55 a długość części elastycznej nie zmierzyłem i nie wiem ;) 

A jak np. chciałbym wspawać tą plecionkę to jaką muszę kupić? podajcie linka bo nie mogę znaleźć :) długość całkowitą mam 20cm i średnicę zewnętrzną rury 55 a długość części elastycznej nie zmierzyłem i nie wiem ;) 

Jeśli chcesz mam rurę z praktycznie nowym elastycznym. Leży mi w garażu po zmianie wydechu na przelotowy z DP

Do wspawania to taka sama średnica zewn. Co do długości, to mniej więcej. Wiadomo, że odetnie się starą, to musi być zapas

• 1 year later...

Dzień dobry Koledzy,

Potrzebuję pomocy. Czy może ktoś z Państwa zna wymiar elastycznego złącza / tłumika drgań? 

Moje auto, to Vectra C 2.0T z 2008r. Gdy szukam numer katalogowy, to nigdzie nie mogę znaleźć  tego elementu, wyskakuje cała rura, a to już robi się większy koszt.

Nie ma mnie przy aucie, dlatego sama nie dam rady tego zmierzyć. Jesli ktos zna wymiar lub jeśli ktoś już zamawial i może polecić coś sprawdzonego, to z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie 

Pewnie ktoś wymieniał i pewnie zaraz coś podpowie . Ale ...

Skąd wiesz czy to złącze nie było już wymieniane ? Może Kazik spawacz wstawił co miał i to że ktoś Ci napisze co powinno pasować może nie pasować.

Moja rada zmierzyć i kupić odpowiedni rozmiar

NA przyszłość forum istnieje kilkanaście lat i praktycznie na każde pytanie znajdziesz odpowiedz w istniejących tematach. Nie ma potrzeby zakładania nowych. 

Myślę, że tu znajdziesz odpowiedź https://www.google.com/url?q=https://forum.vectraklub.pl/topic/223151-z%25C5%2582%25C4%2585cze-elastyczne-do-signum-20t-z20net/&sa=U&ved=2ahUKEwiphtHdgNruAhVkkosKHW1jBLUQFjAAegQIABAB&usg=AOvVaw0_AlDJzKiAt8mjZVQw1MjY

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Chyba faktycznie wstrzymał się z zamawianiem i najpierw będzie trzeba sprawdzić co tam siedzi, żeby pomyłki nie było. Jeszcze raz baaardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie