Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z porannym odpalaniem

Recommended Posts

Witam mam problem z moją viki 1.9 CDTI 150km kombi. Problem polega na tym że rano przy odpaleniu szarpie samochodem jak by nie palił na jeden gar i puści siwy dym trwa to jakieś 5 sekund i potem jest wszystko ok świece żarowe wymienione wszystkie na nowe egr wyczyszczony razem z przepustnica DPF po wypaleniu 16% na desce żadnych błędów co może być tego przyczyną tej nierównej pracy tylko rano dodam że napięcie do fajek też sprawdzone dochodzi prąd proszę o wasze rady pozdrawiam 

Kolego sprawdź korekty wtryskiwaczy, może one są powodem szarpania i dymu. Jeżeli wtryskiwacze  leją silnik szarpie, bo nie przepala więc dymi.

Pozdrawiam

C

Podepnij kompa i sprawdź błędy A przy okazji sprawdź jak podaja wtryski. Ewentualnie sprawdź kostki przy wtryskach 

Edited by malina 90

Na rozgrzanym i przy wyłączonych wszystkich odbiornikach 

Witam ponownie a więc sprawdziłem przez oo Coma wartości wtrysków właśnie wrzucam fotkę i proszę o opinię czy wszystko jest dobrze pozdrawiam 

IMG20210210153633_00.jpg

Jak dla mnie ,wszystko ok.Sprawdź rozrusznik,miałem identyczne objawy.Regeneracja rozrusznika wyeliminowała problem.

Edited by darioG73

Rozrusznik mam po regeneracji tak samo alternator oraz wymienione świece nie wiem już czego szukać może sterownik świec żarowych już nie mam pomysłu Choc prąd na fajki daje ale jak długo grzeje to nie wiem 

Długość grzania świec żarowych uzależniona jest od temperatury na zewnątrz i chyba odpalają jak dobrze pamiętam gdy,temperatura spadnie poniżej 5 stopni.Mimo wszystko obstawiam rozrusznik

Świece grzeją tyle ile pompa w baku pracuje tj ok 30sek po przekreceniu kluczyka na zapłon, mierzylem miernikiem na świecy. Jak jest zimno to zawsze czekam aż pompa stanie i dopiero kręcę rozrusznik. 

Co za głupoty piszesz.Taki schemat podgrzewania świec żarowych,to  na pewno w starych Jelczach jest.

To sobie podłącz zwykły miernik lub nawet żaroweczke 12v i przekrec kluczyk, a potem dopiero mów że ktoś głupoty pisze

ja miałem takie korekty i nie dało się praktycznie odpalić auta był cud jak zapalił jak się okazało dwa wtryski tak lały ze pompa nie była w stanie zbudować cisnienia na listwie

IMG_20210123_162911.jpg

1 minutę temu, zoolander2 napisał:

po 30 bar

:o

Edited by Cretux

Nominalne ciśnienie sprężania dla tych silników to 24-32 bary,czyli masz w normie.:)

No właśnie i trzeba szukać dalej albo wtrysk któryś albo jeszcze raz spróbuje wyczyścić egr bo rozrusznik nowy alternator także tylko został egr ewentualnie sterownik świec żarowych