Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Robert

Woda z wydechu

15 posts in this topic

Wczoraj odpalilem moja GTS przegazowałem ją a tu ona zaczęła pluc wodą z wydechu:( Czytałem o tym na forum (porada dotyczaca VB) ale czy to jest normalne??poszedłem o krok dalej i postanowiłem ruszyc "z piskiem opon"

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> to samo woda wyleciała....;/ co to moze byc?

0

Czy wylatuje z rury VB czy VC czy poloneza, powód jest ten sam.

0

Please login or register to see this quote.

Może jeździsz na wodór :mrgreen: ?

A na poważnie :wink: to:

albo skroplona para wodna

albo myłeś auto

albo ktoś Ci ją wlał , kto wie. Kiedyś sypali cukier do baku.

0

Woda w tym przypadku jako produkt spalania pozostaje pod postacią pary ,ktora sie skrapla, poniewaz silnik i uklad wydechowy byl ponizej temperatury roboczej. Zauważ ze przy nagrzanym silniku ok 90 stC takie zjawisko nie wystepuje poniewaz wiekszosc wody zwyczajnie odparowuje poprzez uklad wylotowy. Podczas naglego przyspieszania moze jednak powyzszy efekt wystapic jako nadmiar pary w ukladzie i jest to efekt normalny, wazne aby taki nadmiar odparowal przed wylaczeniem silnika bo sie gromadzi w tlumikach i normalnie...ruda jest wszedzie:)

0

Jak wyżej. Zjawisko jak najbardziej normalne w silnikach z katalizatorami. Zauważ w zimie parę wodną z zimnych układów wydechowych

0

Nawet jak odparuje i wyłączasz silnik z suchym i gorącym wydechem ten stygnąc zasysa powietrze z zawartą w nim parą wodną która dalej wychłądzają się skrapla się w układzie wydechowym. Po kolejnym uruchomieniu silnika woda odparowuwuje i tak "w kółko Macieju".

Podsumowyjwuąc : jest to zjawisko normalne o którym mozna wiedzieć ale należy przejść z nim do porzdku dzienego.

0

tak przypuszczałem ze to normalne...tylko sie zdziwilem ze to az taki "prysznic"

0

No i kolejny temat rozwiazany:)

0

Jak woda z wydechu kapie auto dobrze jest odgazowane.

Czyli - pożądany objaw.

0

Dolewają wody do benzyny na stacjach i później takie są efekty :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

0

Please login or register to see this link.

0

witam,

ja porusze temat od nowa

przegladam wlasnie archiwum czytajac na temat wody wylatujacej z wydechu - normalnym jest ze woda wylatuja jak silnik zimny ale ja mam pytanie co jezeli woda wylatuje rowniez z rury po rozgrzaniu auta i przejechaniu powiedzmy 100km???

(zmienialem jakies 600 km temu uszczelke robilem glowice i wymienialem pierscienie)

0

Może to nie być żaden zaskakujący objaw.

Jeżeli robisz krótkie przebiegi woda po prostu nie ma kiedy odparować. Opdarowuje oczywiście ciągle lecz potrzebuje na to dużo więcej czasu.

Więc nawet po 100 km może jeszcze kapać (nie jest to w końcu aż tak dużo)

0

chyba masz racje

wchoraj zauwazylem ze jak jade to jest ok ale jak pochodzi troszke na wolnych obrotach woda sie pojawia.

ale musze powiedziec ze woda czysta - jak zrodlana poza tym zadnego czarnego osadu na rurze

dzieki za uspokojenie mnie

0

...woda czysta - jak źródlana...hahahahhahhahhahahhahaha

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

dobre dobre...sorry nie mogłem sie powstrzymać

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0