Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wyciekający elektrolit

Recommended Posts

Mam aku BOSCH SILVER S5013 12V 100Ah 830A P+ S5 013. Jak już może niektórzy wiedzą był problem z montażem teraz jest drugi.

Zauważyłem w celi pod plusem ubytek elektrolitu ale nadal zakrywało płytki podświetlając latarką.

Dolałem wody przez odpowietrznik się udało bez wiercenia .

Mianowicie zauważyłem ubytek elektrolitu trzpieniem na początku myślałem że na około ale później po zwiększeniu prądu okazało się gdzie.

Tu też chciałem zapytać 1 czy jest możliwa naprawa tego plusa+ 2 jeśli tak to czy dam rade to zrobić w domu bezpiecznie bo jest mnóstwo filmów.

Może ktoś to już robił nie chce się wysadzić w powietrze.

Po niżej zdjęcie i film poglądowy dziękuje pozdrawiam.

b21b8d305d386914med.jpg

37df0e79ea3b5c06med.jpg

3f8cc801ec0009ffmed.jpg

Edited by MENTNY
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeśli chodzi o zaangażowanie i samą pracę nad odtworzeniem słupka, to nawet nieźle to wygląda. Podziwiam zapał. Jeśli zaś chodzi o samą ideę naprawiania i ingerencję w akumulator, to jestem na nie.

Wiertarka i ogień

Centra powinna mięć dostęp do elektrolitu . Walcz. Jak nie uszkodzony to powinien pochodzić Obawiam sie ze to 2008

Posted Images

Kolego,jak to tak wygląda jak wyżej,to wywal ten szmelc,bo zaraz Ci podstawę zeżre i nie tylko.

Rozumiem ale jakby to naprawił to by było szczelne .

Jest dużo filmów jak to robią tylko nie wiem czy to w miarę bezpieczne.

Ja nie wiem jak się za to zabrać ale na pewno ktoś jest kto jest w stanie mną pokierować.

Nie jestem w stanie aż tak wybrzydzać w tym momencie .

A może możecie kogoś polecić z lubelskiego kto naprawia takie rzeczy jakiś serwis

Edited by MENTNY

Jak sam pisałeś,są filmiki instruktażowe.Możesz spróbować.

Hmm za jakiś czas ci kleme upali bo nie ma pełnego styku. Albo zaśniedzieje i będzie wyglądać tak. Akumulator miał ciężki żywot jak słupki tak wyglądają. Ja bym spróbował w około słupka zrobić delikatny rowek dobrze wyczyścił i zakleił.

ca692a1e20d00f9ac3b51b14f8f1b6a1.jpg

Tak upalić słupek to można przez jakąś zworę.Tak czy siak ten aku już swoje przeżył.

Spokojnie tak upalisz słupek przez poluzowana kleme nie trzeba zawarcia. Zdarza się i są do naprawy słupka zestawy więc jeśli akumulator byłaby sprawny to można ratować.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2609892.html

Tata też mi opowiadał, że "dospawywał" słupek z innego akumulatora do takiego z uszkodzonym rdzeniem z baterii, więc coś w tym jest. Oczywiście wszystkie czynności wykonujesz na własne ryzyko

Cytat

Bez problemu nadlewałem kołki akumulatora dużych trakcyjnych akumulatorów.Na zniszczony kołek akumulatora ułożyłem uprzednio wykonaną formę którą uszczelniałem gliną.Węgiel retortowy uzyskany z baterii R20 zaostrzyłem z jednego końca na szlifierce na kształt ołówka.Drugi koniec tego węgla mocowałem w uchwycie połączonym przewodem o lince miedzianej która to linka zakończona była klemą i zamocowana na drugim kołku naprawianego i uprzednio naładowanego akumulatora.Przykładając zaostrzony koniec węgla retortowego następuje grzanie węgla do czerwoności i początek topienia zdezelowanego trzonka aku i posiadając uprzednio przygotowane paski ołowiu topię do wypełnienia wysokości formy.Proces nalania klemy trwa zaledwie kilka minut.Po ostygnięciu zdejmuję formę z nowo nalanego trzonka i po balu.Foremkę w postaci stożkowej tulejki o wymiarach zaczerpniętych z trzonka z nowego akumulatora należy pokryć jej wewnętrzną stronę cienką warstewką smaru łożyskowego.

Edited by pietros

@michalm83 Jak dla mnie ,to za dużo wad w tym aku by go reanimować.

Jeżeli wyciek jest przez dziurę w słupku, to jego przetopienie i nadlanie powinno załatwić sprawę. Jeżeli autor nie ma chwilowo na nowy, to jakoś ratować się trzeba niestety...

5 godzin temu, MENTNY napisał:

Może ktoś to już robił nie chce się wysadzić w powietrze.

A no właśnie. Kolego, żeby z tego jakiegoś nieszczęścia nie było. Coś przeżarte albo jakieś zwarcie. Albo z elektroniką przy zawahaniu prądu, bo tam i klema nie ma zbytnio czego się dobrze trzymać. Ja bym nie ryzykował i ewentualnie szukał gdzieś pożyczyć jak jest teraz bida. A jak chcesz naprawiać, to raczej zamierzasz dłużej pojeździć.

Rady żadnej nie dam, bo bym to na śmietnik wywalił i tyle.

Kupiłem ołów ben de próbował 200g może starczy.

64b968933fcff560med.jpg

Spróbuję uciąć nadlać i będzie jak nówka co mi szkodzi spróbować.

Czy się mylę.

Tak wyciek jest przez słupek .

Edited by MENTNY

No ale nie ja pierwszy nie ostatni widzę dużo filmów na ten temat .

Chyba puki co nikt nie umarł.

To działaj i rób foty. Na forum chyba będziesz pierwszy

Kolego @MENTNY co mogę doradzić to rób to na powietrzu i nie używaj  ognia.Bezpieczeństwo ponad wszystko.

Dobra postaram się .

Ten akumulator pochodzi od kolegi który przyjmuje stare auta i te aku leżą jeden na drugim.

Tam je przerzucają tu i tam a może porostu uszkodzili to innym który stał na wierz ku. 

3 minuty temu, darioG73 napisał:

Kolego @MENTNY co mogę doradzić to rób to na powietrzu i nie używaj  ognia.Bezpieczeństwo ponad wszystko.

Nie no oczywiście postaram się to jakoś roztopić w naczyniu a później wlać.

Sam bym miał obawy topić tak jak inni klemą ,tym bardziej że jest dostęp do elektrolitu przez tą dziurkę. 

Dokładnie odlewanie słupków jest praktykowane nie od dziś. Dziś po prostu się nie opłaca. Kiedyś ludzie mieli do to formy itd.

Działaj tylko uważaj z otwartym ogniem i iskrzeniem.

Nie masz nic do stracenia.

16 godzin temu, MENTNY napisał:

Ten akumulator pochodzi od kolegi który przyjmuje stare auta i te aku leżą jeden na drugim

To może kolega ogarnąłby Ci coś lepszego? Nie wszyscy podmieniają aku na szrot kiedy złomują auta.

A to już 3 podejście była centra chyba 74 albo77ah nie pamiętam później 72ah centra  później to co teraz wszystko do du.y.

W ziołem go bo zobaczyłem na mierniku  12.65 v mówię stoi pewnie nie od dziś będzie git a tu kicha.

Edited by MENTNY

Nie chciałem pisać posta pod postem ale może ktoś ciekawy czy mi się udało zrobić słupek na aku.

A więc coś tam wyszło czy tak powinno to wyglądać to już każdy oceni indywidualnie.

Nie każe nikomu tak robić ani mnie naśladować .

Ja chciałem na własną odpowiedzialność spróbować i chyba mi się udało.

A i dla tych którzy obawiali się o moje życie żyje i czuję się dobrze.

Przed zaczęciem pracy skombinowałem okulary gumowe rękawiczki..

A więc zmordowałem ten słupek + do stanu po niżej piłką do metalu .

fb30b24f47d5aee7med.jpg

bed55c17172a0869med.jpg

Później przygotowałem po paru podejściach odpowiednią formę jak poniżej .

d88ff68f894c3b43med.jpg

Później z zakupionego w sklepie rybackim 200g ołowiu ,uskrobałem umordowałem trochę tak jak widać poniżej .

Trochę nożykiem trochę wiertłem.

4c21adb5c8e67415med.jpga0ab09e723ff7f68med.jpg

Później wziąłem się za gotowanie podgrzewanie ołowiu, wiór na palniku gazowym stwierdziłem iż to bardziej bezpieczne niż robienie tego przez zwarcie jak na filmach z internetu.  9b20e8f91d22d15cmed.jpg

6d08eb3ee86d4fa5med.jpg

Po rozgrzaniu trochę go oczyściłem jak poniżej .

b2c0530f41bf596bmed.jpg

Po rozgrzaniu nadeszła chwila zalewania.

Założyłem formę ścisnąłem ją  opaską.

Po zalaniu wygląda to tak .

548b348bdbdd13a0med.jpg

Po rozdzieleniu formy.

480c6b7986d7271fmed.jpg

No i efekt końcowy .

cfd2942fd2ce13a7med.jpg

a1cfd2d84fa35490med.jpg

Czy było warto nie wiem .

Ale lubię zdobywać nowe doświadczenia przynajmniej nauczyłem się odlewać .

Pozdrawiam wszystkich.

Edited by MENTNY

No jako tako wyszło niby się nie leje ale to się okaże .

Wydaje mi się że trochę za wysoki wyszedł trzeba zaatakować go trochę pilnikiem.

Mam pytanie czy akumulator można przeładować .