Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Z28NEL Signum - drgania na jałowym

Recommended Posts

Witam, zero błędów, świece 5 tys przejechane, cewki 50 tys (Bremi), żadnych niepokojących dźwięków.

objawy to rano na zimnym pierwsze 100metrow trochę szarpie potem ok, i falujące obroty 690-710 ( takie nierówne szarpania ).

moja bestia ma przejechane 256 tys, gaz założony od 190tys. (BRC)

na obu paliwach ta sama sytuacja, dodam ze jak zakupiłem było to mega delikatne, teraz coraz mocniejsze a na klimie to już mega czuć.

Brnąć w coś (jakieś pomysły ?) czy to objawy naciągniętego łańcucha/łańcuchów ? 

Edited by Cretux
Usunięcie fotek

Po co walisz fotki z rowerami do swojego problemu?

18 minut temu, dawidbierun napisał:

Witam, zero błędów, świece 5 tys przejechane, cewki 50 tys (Bremi), żadnych niepokojących dźwięków.

objawy to rano na zimnym pierwsze 100metrow trochę szarpie potem ok, i falujące obroty 690-710 ( takie nierówne szarpania ).

moja bestia ma przejechane 256 tys, gaz założony od 190tys. (BRC)

na obu paliwach ta sama sytuacja, dodam ze jak zakupiłem było to mega delikatne, teraz coraz mocniejsze a na klimie to już mega czuć.

Brnąć w coś (jakieś pomysły ?) czy to objawy naciągniętego łańcucha/łańcuchów ? 

Witam sprawdź układ odmy to częsta przyczyna nierównej pracy na zimnym silniku i szczelność dolotowa powietrza czy gdzieś nie zaciąga lewego powietrza. Pozdrawiam 

3 minuty temu, dawidbierun napisał:

cretux chciałem sie pochwalić. Wniesiesz jeszcze coś do mojego tematu ?

Jak chcesz się pochwalić swoim autem, to jest odpowiedni dział. Zwracasz się z problemem, to wystarczy opisać. Masz jeszcze jakieś pytania?

Oh i ah. Poproszę o usunięcie tematu, tacy ludzie jak Ty Cretux zniechęcają w takich miejscach. Będziesz się teraz mądrzył i pouczał kolejnymi postami a to nikomu niepotrzebne. Poszukam pomocy gdzie indziej, pozdrawiam 

Nie usunę tematu, bo zapytałeś że masz problem z autem. Może, ktoś podpowie. Obraziłeś się, że foty.

• 2 weeks later...
Dnia 3.02.2021 o 19:07, dawidbierun napisał:

naciągniętego łańcucha/łańcuchów

Łańcuchy powinno być słychać jak dzwonią. Najlepiej na zimnym silniku jak odpalisz w momencie jak pompa powietrza wtórnego chodzi 😉

• 2 weeks later...
8 godzin temu, dawidbierun napisał:

Było by głośno... jutro łożysko do wymiany na mcpersonie bo słychać jak sprężyna puka to się przyjrzę 

Oj wcale nie jest aż tak głośno... wiem bo przerabiam ten problem. Co prawda w z18xer ale objaw podobny.

Dnia 21.02.2021 o 21:10, Noble6 napisał:

pęknięty kolektor wydechowy?

Jak coś to pęka ta harmonijka na kolektorze i nie hałasuje ale może być czuć spaliny w aucie. Przeważnie pęka ten co jest z tyłu od kabiny.