Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z zmiana biegów

Recommended Posts

Witam. Posiadam Opel Vectra C 1.8 benzyna skrzynia f17 c374. Od jakiegoś czasu mam problem z skrzynia biegów. 

Po pierwsze przy tym jak wsiadam do auta i staram się włączyć bieg wsteczny lub jedynkę albo skrzypi bardzo albo wcale nie wchodzi mimo dania sprzęgła do końca (bardzo lekko i nisko wchodzi).  By zadziałało muszę wcisnąć dwa trzy razy sprzęgło i jest ok.

Skrzynia była wymieniana rok temu (bo poprzednia padła, wymiana na używana ). Sprzęgło wymieniane przy okazji na nowe. Przez rok przejechałem 9000 km.

Co może być przyczyną?  Pompa sprzęgła (płyn jest w zbiorniku) ? 

Z Twojego opisu wnioskuję, że nie wysprzęgla jak trzeba. Jeżeli za 2 lub trzecim wciśnięciem jest ok to może świadczyć o zapowietrzeniu układu. Przyczyn kilka. Zły montaż, uszkodzona pompa lub wysprzęglik albo przewody...

Obstawiam pompę i zużycie uszczelnień.Płyn śmiga między sekcjami i dlatego potrzebne jest kilkukrotne wciśnięcie pedału sprzęgła by wzbudzić ciśnienie.

• 2 months later...

Witam, nadal męczę się z tą samym problemem...

Wymieniona została pompa(zapłaciłem około 250zł) i podziałało z 2 tygodnie i jest to samo... jadąc do rodziców na święta nie mogłem włączyć biegu. Dopiero po naciśnięciu 10-15 razy sprzęgła było ok na jakiś krótki czas.

Mechanik sprawdził wszystko i powiedział że nie ma pomysłu co może być nie tak...

Zawiozłem auto do innego mechanika( w rodzinnej miejscowości) i ten od razu sprawdził zawór przy sprzęgle i nie dało to rezultatu i powiedział że do wymiany jest Operator Centralny(wydaje mi się że to inna nazwa na wysprzęglik) i będzie to kosztowało 450 zł wymiana + 400-450 zł wysprzęglik. 

Jest to waszym zdaniem dobra cena i to jest w 100% to?

Jeśli pompa jest ok, płynu nie ubywa to możliwe, że wysprzęglik ma już dość... Jak będziesz go robił, to sprawdź od razu w jakim stanie jest sprzęgło.. .

To wysprzęglika nie wymianiali od razu ze sprzęgłem? Albo dali jakiś badziewny zamiennik...

Edited by oriencik

Nie wymienił wcale tego wysprzęglika... wymienił samo sprzęgło i muszę wydawać za robociznę 400zł kolejny raz... 

Chociaż jeśli ma to pomóc to będzie ok...

Mieć auto i nie być go pewien to porażka...

A to błąd. Wysprzęglik trzeba było wymienić, właśnie, żeby 2x roboty nie robić.

1 godzinę temu, oriencik napisał:

A to błąd. Wysprzęglik trzeba było wymienić, właśnie, żeby 2x roboty nie robić.

Patrząc z punku widzenia  mechanika to wcale nie błąd :D

Niestety chyba bez wymiany wysprzęglika się nie obędzie....

Zadzwoniłem do kilku mechaników i każdy mówi za robociznę 400-450zł

No ale jak chcesz jeździć to zrobić musisz. W każdym razie nauczka na przyszłość i przestroga dla innych. Wymieniasz sprzęgło - wymień wysprzęglik. I to na taki z lepszej półki a nie najtańsze g**no.

Edited by oriencik