Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

przegub wewnętrzny skrzynia m32

Recommended Posts

Witam panowie, Wiecie gdzie mogę dostać przegub wewnętrzny do 1.9cdti z skrzynią m32?

Edited by RafiPafi

Chyba M32.Nie bardzo wiem o co kaman.:)Napisz bardziej spójne o jaka skrzynię Ci chodzi i co dokładnie chcesz kolego zakupić.Niestety ja mam problem z rozszyfrowaniem.

K

37 minut temu, darioG73 napisał:

Chyba M32.Nie bardzo wiem o co kaman.:)Napisz bardziej spójne o jaka skrzynię Ci chodzi i co dokładnie chcesz kolego zakupić.Niestety ja mam problem z rozszyfrowaniem

Tak chodzi o skrzynie m32 nigdzie nie mogę znaleźć przebubu wewnętrznego, a jak już jest to tylko cała pòłoś

10 godzin temu, RafiPafi napisał:

Wiecie gdzie mogę dostać przegub wewnętrzny do 1.9cdti z skrzynią m32?

Jest taki portal Allegro a na nim kilkudziesięciu sprzedawców i nic nie ma ?(znalazłem w 10s)

W każdym mieście jest co najmniej kilka sklepów motoryzacyjnych w których po VIN dobiorą przegub. 

I skoro już wiesz że to nie f32 tylko M32 to byś edytował temat ?

Edited by michalm83
7 godzin temu, michalm83 napisał:

Jest taki portal Allegro a na nim kilkudziesięciu sprzedawców i nic nie ma ?(znalazłem w 10s)

W każdym mieście jest co najmniej kilka sklepów motoryzacyjnych w których po VIN dobiorą przegub. 

I skoro już wiesz że to nie f32 tylko M32 to byś edytował temat ?

No to znajdź mi do tej skrzyni bo jakoś nigdzie nie ma do danej skrzyni biegów

• RafiPafi changed the title to przegub wewnętrzny skrzynia m32

Pytałeś gdzie taki przegub można dostać.
Wpisz w wyszukiwarkę to czego szukasz i znajdziesz.

hej i sorki za ot. ale jakie miałeś  objawy i jaki luz na przrgubie?

Dnia 24.01.2021 o 23:57, ZoZo napisał:

hej i sorki za ot. ale jakie miałeś  objawy i jaki luz na przrgubie?

Moce dragania Odczulanie po 70kmh

Po wymiabie jest ok

Jeszcze coś mi terkota z przodu ale nie mogę tego zdiagnozować

drgania na aucie ? podłogi kierownica czy jak? i jak zlapales za przegub.. to jaki duzybyl luz?

3 godziny temu, ZoZo napisał:

drgania na aucie ? podłogi kierownica czy jak? i jak zlapales za przegub.. to jaki duzybyl luz?

Podłogi kierownica, szarpnięcie przy przyspieszaniu

Najbardziej było odczuwalne to na kierownicy

Mogę opisać swoje odczucia związane z zużyciem wewnętrznego przegubu dość dobrze, bo długo szukałem ich przyczyny :
- bicia kierownicy nasilające się podczas intensywnego przyspieszania ( dynamicznego, ale w granicach rozsądku, nie mam na myśli "upalania" - mówiąc żargonem młodych ) na niskich biegach ( lub na wyższym przy mocno obciążonym samochodzie 4 osoby+ bagaż, do tego wyprzedzanie pod górę itp ). Bicie nie było zbyt szybkie ( takie jak w przypadku niewyważonych kół ), raczej wolniejsze ale dużo bardziej wyczuwalne na kierownicy i karoserii samochodu ( mylące wrażenie uszkodzenia poduszki ).
- spokojne przyspieszanie pozwalało uniknąć powyższego ( co stosowałem nie mogąc znieść efektu wyczuwanego na kierownicy )
- nie było charakterystycznego objawu dla zużycia przegubu zewnętrznego w postaci "terkotania" podczas ruszania na skręconych kołach
- podczas pokonywania łuku w kierunku, w którym siła odśrodkowa działała na skrzynie w kierunku zużytego przegubu, szczególnie z przyspieszaniem ( 2 i 3 bieg ) efekt przybierał na sile do tego stopnia, że odpuszczałem gaz

Podczas ruszania półosiami z kanału nie wyczuwałem żadnego luzu ( stąd długi czas diagnozy, też spodziewałem się luzu który by wskazywał na zużycie tego podzespołu ).
Wymieniłem kompletną półoś z obydwoma przegubami, efekt był pozytywnie spektakularny.

Wcześniej nietrafione diagnozy doprowadziły do wymiany kompletu poduszek, wielokrotnego sprawdzania stanu łożysk, felg , ogumienia itp.
Spotkałem się nawet z - oczywiście nietrafioną - sugestią konieczności wymiany skrzyni biegów.

Edited by edd

pięknie  profesjonalnie  cudownie opisane.

dziękuję 👍👍🤜🤛🍻🍻

Edited by ZoZo