Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra B 1.6 16v 1998 rok X16XEL nie chodzi na wszystkich wtryskach

Recommended Posts

Witam. 

Mam od niedawna Vectre B 1.6 16v 1998 rok X16XEL. Problem polega na tym iz nie chodzi na benzynie. 

Wyjalem i sprawdzilem wtryski na listwie i pierwsze 2 od rozrzadu nie daja paliwa, a 2 ostatnie tak. Zamiana wtryskow taki sam efekt. Pierwsze 2 nie daja paliwa. 

Co to moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy. 

Filtry wszystkie wymienione plus swiece i przewody. Nadmienie ze pomimo ze chodzi na 2 wtryskach to odpala od strzala. 

Posiadam instalacje gazowa ale tutaj nie bede nic mowil bo na instalacji chodzi jak powinien. 

Co to moze byc przyczyna bo juz nie wiem do czego sie zabrac i zeby czasami nie wymienic pol silnika i tak bedzie taki sam efekt. Mam nadzieje ze znajde tu odpowiedz na moj problem. Dzieki i pozdrawiam. 

Albo gdzieś przerwa na kablach do wtrysków

ECU bym wykluczył, jeżeli na gazie chodzi, bo wtryski gazowe działają na podstawie informacji od sygnału wtrysków benzynowych. Mogła też namieszać instalacja LPG

Edited by oriencik

a da sie przepiąc i zamienic ? inastalacje zasilającą wtryski ? czyli zamien z 1 - 4 lub 2-3  ale wtryski niech zostana w listwie. 

Edited by ZoZo
1 godzinę temu, oriencik napisał:

Albo gdzieś przerwa na kablach do wtrysków

ECU bym wykluczył, jeżeli na gazie chodzi, bo wtryski gazowe działają na podstawie informacji od sygnału wtrysków benzynowych. Mogła też namieszać instalacja LPG

No wlasnie na gazie chodzi jak potrzeba. Tylko na paliwie jak czolg😐

1 godzinę temu, ZoZo napisał:

a da sie przepiąc i zamienic ? inastalacje zasilającą wtryski ? czyli zamien z 1 - 4 lub 2-3  ale wtryski niech zostana w listwie. 

To juz robilem. I zawsze pierwsze dwa od rozrzadu nie daja wgl paliwa na wtryski. 3,4 daje normalnie paliwo wtrysk

ale przepinales wtrysk czy kostki... chodzi mi zeby kostka z dzialajacego wtrysku poszla w miejsce niedzialajacego,

To nic nie da. Niedziałającewtryski na innych kostkach chodzą. To jak zamieni się tylko kabelki, towtrysk poda paliwo nie w tym momencie co trzeba. Tu wina jest albo po stronie montażu lpg albo przerwanych przewodów w wiązce. Nie idzie sygnał do wtyczek wtrysków, dlatego nie chodzi.

Edited by oriencik
7 godzin temu, oriencik napisał:

To nic nie da. Niedziałającewtryski na innych kostkach chodzą. To jak zamieni się tylko kabelki, towtrysk poda paliwo nie w tym momencie co trzeba. Tu wina jest albo po stronie montażu lpg albo przerwanych przewodów w wiązce. Nie idzie sygnał do wtyczek wtrysków, dlatego nie chodzi.

Dzisiaj bede rozbieral te wszystkie kable co ida do wtryskow i zobacze co i jak sie dzieje pod izolacjami 

chcialem tym sposobem wyeliminowac zapchana lub uszkodzona listwe. 

5 godzin temu, ZoZo napisał:

chcialem tym sposobem wyeliminowac zapchana lub uszkodzona listwe. 

A wiec tak. Podlaczylem wiazke bezposrednio do wtryskow omijajac gaz i normalnie daje na wszystkie wtryski. Po podłączeniu wszystkiego odcina gaz pierwsze 2 wtryski. Problem tkwi w gazie albo w wiazce lub komputerze. Nie wiem. 

Rozumiem, żepogmerałeś w instalacji i teraz problem przeniósł się na lpg? Sprawdź dokładnie połączenia lpg i wtrysków benzynowych, bo wydsje mi się, że tam może być problem.

Też nie jest to wykluczone. Tylko gaz chodził nie chodziły wtryski benzynowe. Jak była ruszona instalacja benzyna chodzi a gaz zdechł i na tych samych wtryskach co benzyna nie chodziła. Może być, że gdzieś nie łączy ale nie można wykluczyć padającego sterownika lpg

Tzn moze inaczej. Bo wiazka jest dodatkowa na wtryski pod lpg podlaczona. Odlaczylem ja w ciortu i sama wiazke od benzyny podlaczylem i na wszystkie dawalo paliwo. Po podlaczeniu wiazki od gazu d*** znowu 1.2 wtrysk nie dawal paliwa. To wlasnie mozliwe ze to sterownik tego gazu. 

Wyjmij sterownik, znajdź do niego schemat w necie i zmostku piny wtryskiwaczy benzynowych we wtyczce sterownika LPG. Czasem padają sterowniki, ale częściej nie łączą styki w gnieździe sterownika