Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ładowanie po raz 100

Recommended Posts

Witam,

Jak to jest z ładowaniem w VC? Raz czytam że działa automagicznie i samo zmniejsza zwiększa napięcie w instalacji a raz że powinno być normalne - czytaj ~ 14.4V. Problem w tym że ja mam max 13.8 jak wyłączę wszystkie odbiorniki a jak mam światła, dmuchawę na 2 i grzanie szyby to mam 13.4V robię trasy po 80km i dzisiaj nie odpaliłem... Ja wiem że 2.2 dti trochę potrzebuje prądu żeby odpalić ale bez przesady po 80km powinien się doładować... Regulator walnięty czy tak ma być i szukać nowego akumulatora?  

Edited by Doom-ek

Witaj

Miałem podobne ładowanie co Ty. Po regeneracji altka wzrosło mi mi bez urządzeń do 14.1

Na aku takie jak podałem powyżej, alternator sprawdzę rano jak aku się podładuje i łaskawie odpali ;) Rozumiem że jak na alternatorze będzie lepiej to do przeczyszczenia punkty masowe i dodatkowa plecionka miedziana będzie potrzebna? A jak nie to alternator do regeneracji :)

U mnie była wymiana regulatora i mostka.

Również przerabiałem temat. Było tak, że po odpaleniu zimnego auta ładowanie było na poziomie 14,1V na światłach, włączenie ogrzewania szyby i dmuchawy na 7 powodowało spadek na 13,9V. Po rozgrzaniu auta spadek był większy. Do około 13,5V.Włączanie kolejnych odbiorników pogarszało tylko sprawę.  Wymontowałem alternator, wymieniłem regulator na HUCO 14,5V,  wyjąłem z niego mostek, wymieniłem same diody na mocniejsze (nie pamiętam w tej chwili jakie, 50 lub 60A). Wszelkie punkty styku masy mostka z obudową wyczyszczone na błysk a połączenia mostka z uzwojeniem wyczyszczone i przelutowane kolbą. Styki prądowe w pokrywie alternatora wyczyszczone drobnym papierem na glanc. Do tego zdublowane połączenia alternator-akumulator przewodem 16mm2 (masa i plus). Po tych drobnych zabiegach mam 14,5-14,6V po odpaleniu zimnego auta na światłach i ze wzrostem temperatury dąży do ok 14,2V po rozgrzaniu do nominalnej temperatury w komorze silnika. 

Edited by wojtek2812