Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Silny mróz samochód nie odpala nie kręci

Recommended Posts

Witam. Jeszcze wczoraj wszystko było w porządku nic się nie działo. Dzisiaj trochę przymroziło do jakiś -15 stopni wiec poszedłem do auta żeby je odpalić i na desce ukazała się migająca żółta kontrolka samochodu z kluczem i samochód nawet nie kręci. Co może być przyczyna? Możliwe ze akumulator? Wczoraj w dzień było jakieś 0 potem po godzinie 20 zaczęłela temperatura spadać 

Możliwe, że aku. Zacznij od niego. Jak Ci odpalała cały czas, a przy takim mrozie już nie.

P1610. Błąd związany z immobiliserem. Stąd auto z kluczem. Sprawdź ten akumulator, albo jak masz możliwość podłącz od kogoś na kable,

Aku naładowanem i sprawdzałem na stacji i niby jest git. Próbowałem pobawić się bezpiecznikami ( nie mogę znaleźć który odpowiada za immo) i to samo. Dzwoniłem do elektromechanika i gadał ze możliwe ze sam do siebie dojdzie po tych mrozach. Możliwe by przez sam mróz poszedł immo w stacyjce? Wcześniej normalnie wszystko było 

Podłącz pod op com czy tech2 i sprawdź czy są jakieś błędy. Podaj numery.

B3977

Nie jestem fachowcem ale na szybko sprawdziłem i chodzi o to, żeby było za niskie napięcie między modułami.

Cyt:

"Ta usterka jest spowodowana usterką oprogramowania - dane z jednej lub więcej jednostek sterujących zostały uszkodzone z powodu niskiego napięcia renderowania w niedopasowanych danych komunikacyjnych, które są przesyłane między modułami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo pojazdu - więc sygnał zezwalający na uruchomienie silnika jest blokowany. "

Podczas próby uruchomienia pojazdu z rozładowanym akumulatorem, BCM (moduł kontroli nadwozia) ma niewystarczającą moc do wykonywania swoich funkcji, dlatego dane przechowywane w tym module ulegają uszkodzeniu. Teraz, gdy dane są uszkodzone, nie może już poprawnie komunikować się z innymi modułami w samochodzie. Postrzega BCM jako „niezrównaną część” i uważa to za zagrożenie bezpieczeństwa - pojazd jest teraz unieruchomiony.

Aby rozwiązać ten problem, potrzebna jest oryginalna diagnostyka Tech 2  BCM (moduł sterujący nadwozia) należy zresetować i przeprogramować, aby pasował do innych modułów bezpieczeństwa w pojeździe "