Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Regulacja drzwi tył kombi

Recommended Posts

Pany i Panewki .

Mam pytanie .

Czy orientuje się ktoś ,czy idzie jakoś wyregulować drzwi z tyłu ,aby lepiej dolegały do uszczelki w zaznaczonym miejscu ?

Regulacja na ryglu zamka nie pomaga ,a niestety ,drzwi jakby opadły o ten 1/2 mm względem drzwi pasażera z tyłu i czasami (szczególnie podczas wizyty na myjni ) potrafi mi się tamtędy woda wlewać .

Ewentualnie czy jest wymienny (albo da się czym podkleić ) tą plastikową ramkę nad uszczelką ?

IMG_20210105_164151.jpg

Edited by Showtits
  • 2 months later...

Odświeżam pytanie ,bo wygląda tak jakby te drzwi co raz bardziej opadały .

Jest szansa na regulację ,ewentualnie czy wymienia się jakiś zawias z tyłu aby one się podniosły do góry ?

Jak patrzę na zdjęcie to nie widzę, żeby te drzwi były opadnięte...

Edited by oriencik

Bo te zdjęcie jest poglądowe 😄 to nie moje auto 😄

U mnie ewidentnie opadły,nie mówię już nawet o tej listwie ,która oddstaje ,ale dzisiaj poszedłem do samochodu ,patrzę a tam.pelno wody na uszczelce z tyłu za kierowcą.

Wszystkie inne drzwi i uszczelki suche tylko tam problem.

Witam. Da się zrobić. Ale jeżeli kolega chce swoje wyregulować to potrzeba jest wrzucenia swoich zdjęć nie poglądowych, wtedy będzie można powiedzieć jak to zrobić i jak mocno są opadnięte względem boku i całości przednich drzwi kierowcy. A co do ramki to da się przygiąć samą ramkę żeby dolegała bardziej i nie odstawała od reszty i była równo. Trzeba najpierw zacząć od samej regulacji opadniętych drzwi a ramkami zajmuje się później już po wyrównaniu, i skręceniu całości na sztywno, należy je umiejętnie przygiąć z odpowiednią siłą i miejscu aby nie pękła tylna szyba.

Edited by Leszek_70

Dobra tak to mniej więcej wygląda .

Jak mam nadzieję widać na zdjęciu ,woda jakoś dostaje się na te uszczelki i potem kropla po kropli wylatuje spod uszczelki na wysokości rączki w podsufitce.

Na jednym ze zdjęć widać również jak mam wyłamana tą listwę ozdobna ,przez nią też na pewno woda idzie ,więc będę musiał to silikonem maznąć,ale zastanawia mnie czemu woda jest na uszcelkach drzwiowych .

IMG_20210321_151741.jpg

IMG_20210321_151746.jpg

IMG_20210321_151750.jpg

2 godziny temu, Leszek_70 napisał:

Witam. Da się zrobić. Ale jeżeli kolega chce swoje wyregulować to potrzeba jest wrzucenia swoich zdjęć nie poglądowych, wtedy będzie można powiedzieć jak to zrobić i jak mocno są opadnięte względem boku i całości przednich drzwi kierowcy. A co do ramki to da się przygiąć samą ramkę żeby dolegała bardziej i nie odstawała od reszty i była równo. Trzeba najpierw zacząć od samej regulacji opadniętych drzwi a ramkami zajmuje się później już po wyrównaniu, i skręceniu całości na sztywno, należy je umiejętnie przygiąć z odpowiednią siłą i miejscu aby nie pękła tylna szyba.

Ta listwa jest wyłamana z jednego nitu ,nie wiem kto coś tam kiedyś kombinował ,ale są ślady podważania tej listwy ,więc nie pozostaje mi nic innego jak na obecną chwilę silikon ,bo sam nie wiem jak zdemontować listwę.

Co do drzwi ,na żadnych (drzwi kierowcy .pasażera prawa strona  przód i tył ) po otwarciu w deszcz nie ma wody na uszczelce na drzwiach u góry ani na uszczelce wewnątrz co idzie po nadwoziu ,a w drzwiach od pasażera za kierowcą praktycznie od połowy drzwi aż do końca woda ,która kropla po kropli się wdziera.

A jak wygląda krawędź załamania drzwi i tylnego błotnika. Bo jak jest równo, to raczej nie drzwi są opadnięte, tylko z listwą nie jest w porządku.

Edited by oriencik
Posted (edited)

@oriencikjutro zrobię foto jak nie będzie padać całego boku .

Listwa listwa ,jest odgięta przez jakiegoś inteligenta,który przy okazji wyrwał nit,ale zastanawia mnie czemu,na jedynych drzwiach jest woda za każdym razem po całej długości uszczelki na drzwiach u góry i mniej więcej od połowy tak jak zaznaczyłem na pomarańczowo na uszczelce od wewnątrz .

Znowu tym czerwonym prostokątem zaznaczyłem gdzie mam uszkodzona listwę ,i woda tamtędy przedziera się i wylatuje kropla po kropli wewnątrz ,jakby na wysokości tej rączki ułatwiającej wysiadanie ,więc akurat tu wiem ,że ta woda od ramki ,ale dlaczego te drzwi nie dolegają ?

Postaram się zrobić lepsze zdjęcie ,na którym widać ,że uszcelkach na drzwiach ,ta co powinna nachodzić na listwę ,jest jakby o 1 mm za nisko ,ale to musi być pogoda .

IMG_20210321_165249.jpg

Edited by Showtits

Na zdjęciach nie wygląda, że masz opuszczone drzwi.  Wydaje mi się, że to przenikanie wody może mieć związek z tą zerwaną listwą...

Kolega musi zrozumieć że sama wymiana tej listwy nic nie da i uszczelki także jeżeli, najpierw się nie zrobi porządnie regulacji opadniętych drzwi jeżeli tak jak mówił są opadnięte o 1-2 mm. Muszą być wyregulowane dobrze leżeć równo nigdzie z boków i dołu nie odstawać od nadwozia, i lekko się zamykać a potem dopiero robi się regulację w odpowiedni spsób przyginając górne ramki drzwi, wiem co piszę bo robimy to w pracy na linii produkcyjnej. A co do regulacji samych drzwi najpierw reguluje się tylne drzwi do stałego elementu nadwozia czyli boku, a potem przednie do tych tylnych już wyregulowanych, a następnie ramki drzwi. I wszystko ma zamykać się lekko , po zamknięciu nigdzie nie odstawać od nadwozia.Kolega oriencik może mieć także rację ale jak odstaje to, ma to wpływ na dostawanie się wody do środka, a moim zdaniem ktoś odgiął ramkę tylnych drzwi i ją uszkodził podczas może awaryjnego otwierania auta?nie wiem tak mi przyszło do głowy takie coś.

Po obejrzeniu tych zdjęć kolegi stwierdziłem że uszczelka górna odstaje od nadwozia krzywa ramka drzwi trzeba ją przygiąć u góry w miejscu odstawania a ponadto drzwi tylne są za nisko, dlatego dostaje się tam woda, drzwi nie dociskają tej uszczelki jak trzeba. Należy najpierw wyregulować drzwi pod względem wysokości następnie pod względem odstwania całych drzwi od nadwozia czy są całe równo i nie odstają nigdzie ani dołem ani górą, następnie wyregulować siłę zamykania powinny leciutko się zamykać, a na ostatku przygiąć dosyć odpowiednio górną ramkę drzwi i wtedy będzie wszystko dolegać jak należy odpowiednio. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć. Jakbym był na miejscu to bym koledze ogarną ta sprawę w chwilę.Propozycja jest taka jeżeli kolega nie czuje się na siłach niech podjedzie do jakiegoś lakiernika kumatego i powie o co chodzi i on to ogarnie w 10 minut , powinien wiedzieć o co chodzi jak jest dobry w swoim fachu, po zerknięciu na te drzwi.

Edited by Leszek_70

@Leszek_70być może ktoś chciał otworzyć awaryjnie i chciał się tyłem dostać ,nie mam pojęcia ,są ewidentnie dwa ślady podważania i wyłamany nit ,tamtędy właśnie się dostaje woda,to.akurat nie problem ,bo myślę .że silikon ewentualnie klej do szyb pomoże ,bardziej mnie zastanawia jak wyregulować te drzwi .

Jak ustawie na ryglu ,to lekko się zamykają ,ale jeszcze więcej wody leci,więc wróciłem do ustawienia z jakim samochód kupiłem ,teraz się zastanawiam czy na zawiasie idzie to wyregulować ,bo mówię , uszczelka górna jest cała w wodzie ,jutro postaram się zrobić zdjęcie jak to wygląda po otwarciu drzwi ,wody nie ma na żadnych uszcelkach tylko właśnie na tych z tyłu pasażera z lewej strony ,wszystkie inne drzwi elegancko ....

Druga sprawa .że one muszą być ciut niżej z prostej przyczyny .

Te przez które leci woda ,na końcu tej uszczelki w porównaniu do drzwi po drugiej stronie jest luz i ewidentnie nie dolega ,tak jakby drzwi ciut opadły . Jutro postaram się zrobić zdjęcie drzwi z dobrej strony i te cieknące .

Tylko jak to wyregulować,blacharz lakiernik to ogarnie ?

IMG_20210321_175136.jpg

Dobra ,problem listwy i wody ,która wciekała teoretycznie ogarnięty .

Teoretycznie ponieważ listwa przynitowana,podklejona klejem i silikonem,jednakże ktoś ją podważał i nie jest idealne równa , wręcz jest wygięta.

Drzwi wyregulowane jak trzeba a woda wciekała,trzeba było podnieść drzwi na końcu wyżej przed co szczeliny się są zachowane (jak były zachowane woda ciekła ) ,dociągnięte na ryglu ile się da ,ciężko się zamykają i otwierają ,ale woda nie leci .

Blacharz powiedział ,że woda leciała również z relingów bo były niby poluzowane śruby ,ile w tym prawdy nie wiem.

Ważne ,że woda nie leci ,ale z tego ,że szczeliny nie są zachowane jestem mega nie zadowolony.

@Showtits Jakby woda wdzierała się przez śruby mocujące reling,to na 100% podsufitka by już była zafajdana.Aby je dociągnąć konieczny jest demontaż podsufitki i opuszczenie kurtyny powietrznej,bo nie można dociągnąć jednej śruby.Przerabiałem temat ,bo wymieniałem relingi u siebie gdyż oblazły z lakieru.Blacharz chyba coś na ściemniał z tymi śrubami.:)

Cholera wie ,nie udowodnię mu tego 😄

W każdym razie na pewno robił coś z drzwiami i listwa bo drzwi innaczej chodzą a listwa siedzi.

Co do podsufitki,może podciągnął jedynie tą jedną śrubę ,która jest w sumie nad samą klamką w podsufitce,nie wiem .

Co nie zmienia faktu ,że hajs wziął ,a szczeliny zostały zmienione .

Z Drugiej strony patrząc ,nie cieknie mi woda ,więc sam nie wiem jak na to wszystko patrzeć.

2 minuty temu, Showtits napisał:

nie cieknie mi woda

I to najważniejsze.:)

Kiedyś muszę jeszcze poprosić aby te szczeliny wyregulował i żeby drzwi lżej chodziły .

Choć z drugiej strony może one ,są już tak krzywe ,że albo szczeliny ,albo woda w kabinie .

Już była tu mowa. Trzeba trochę dogiąć ramkę drzwi.Wyregulawć drzwi, żebybyły równo i dogiąć ramkę...

Edited by oriencik

Tu nie chodzi o ramkę .

Tu wszystko gra jak należy ,jakby faktycznie ją doginac to trzeba byłoby ją dużo dogiąć a też nie wiadomo czy by dolegała.

Tu w czymś innym musi leżeć problem ,skoro w żadnych drzwiach tego problemu nie ma ,tylko z tyłu za kierowcą .

Nawet jak mierzyli /patrzyli na wszystko jak podjechałem,to twierdzili ,że jest wszystko ok ,ale.jak zaczęli lać wodą,to faktycznie woda zaczęła wychodzić i mi uwierzyli 😄

Na razie ważne ,że nie leci,będziemy się martwić następnym razem nad regulacja ,teraz jedynie będe musiał się przyzwyczaić ,że muszę mocniej trzasnąć przy zamykaniu 😄

Jak powiedział @Cretux
najważniejsze, że cel osiągnięty. Woda nie leci :ok:

Edited by oriencik
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP