Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podwyższone obroty na biegu jałowym

Recommended Posts

Witam, forumowiczów.

Potrzebuję porady w następującym problemie:

Signum 1.9CDTI 150KM Automat dziś rano po odpaleniu auta silnik zawiesił się na 2000 obrotów będąc na biegu jałowym. Po rozgrzaniu na biegu jałowym utrzymywał się na 1500 obrotów.

Sytuacja wygląda tak samo po przełączeniu skrzyni w pozycji Drive. Po puszczeniu pedału gazu silnik dalej trzyma wysokie obroty i ciągnie do przodu.

Miał ktoś może styczność z taką sytuacją i wie co szwankuje? Zero błędów w komputerze, zadane obroty jałowe 850.

EDIT

Spojrzałem w bloki pomiarowe i zaciekawiły mnie dwie wartość odnośnie pedału gazu:

136944501_697643564284697_6041289864807228545_n.jpg.0d88e7d665222f00a3c1df5a4a79ed98.jpg

Idąc tym tropem odłączyłem wtyczkę od pedału gazu i po odpaleniu silnik trzymał obroty na poziomie 1400 takie jakie miał pożądane.

Pytanie czy to wina pedału gazu czy problem jest gdzieś głębiej np. w sterowniku silnika?

Edited by Barnixx
Więcej informacji

Udało mi się załatwić pedał gazu na podmiankę, ale niestety nic to nie zmieniło.

Ma ktoś może jakieś chociaż domysły co się dzieje?