Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

5 biegowa skrzynia w Z18XER jęczy niemiłosiernie

Recommended Posts

Witam,

Mój pierwszy post na forum niestety już z zapytaniem o pomoc, jakiś czas temu kupiłem VC z benzynowym 1.8 140KM (Z18XER), stan: do totalnego odszczurzenia, bardzo zaniedbany samochód (jako ciekawostkę OFFTOPIC - rozrywkę dla czytających wklejam w załącznik tylną kanapę - stan przed i po tym jak się nią zająłem wynajętym odkurzaczem do prania), tarcze były tak cienkie, że było czuć bicie żeberek pod metalem, powichrowały się z jednej strony, została mi w nim tak na prawdę chyba tylko skrzynia z takich grubych rzeczy do zrobienia i o to mam zapytanie, zaczęła ona brzmieć tak:

Wszystko zadziało się w jeden dzień tak na prawdę (z mojej perspektywy, skrzynie raczej nie padają w jeden dzień), byłem na obwodnicy i na 5 biegu przy 140 zacząłem czuć wibracje całego samochodu, ledwo wyczuwalne ale nadal, w miejscu docelowym załatwiłem swoje i wracając do domu po zjeździe z obwodnicy wibrowały już wszystkie praktycznie biegi (jedynka tylko wyje jak na załączonym filmiku, dwójka wycie jakieś 10% tego co jedynka plus wibruje koło 3 tysięcy (również staram się nagrać dźwięk jak dochodzę do 3 tysięcy, słabo słychać wibracje ale stukanie czegoś już lepiej - też spowodowane wibracjami, trójka robi to samo tylko bliżej w obrotach bo koło 2.5 tysięcy, czwórka zaraz na początku czyli mówmy 2 tysiące, lekkie przyspieszenie na wszystkich biegach natychmiast niweluje wibracje (lub wysprzęglenie, sam silnik nie generuje żadnych wibracji, ma 3 nowe poduszki), jęczenie skrzyni z pierwszych 2 biegów jest słyszalne cały czas, wysprzęglenie nic nie zmienia, dopiero wyjęcie biegu), moje pytanie jest takie: przy tym co widzicie na filmiku, korzystając z waszego forumowego doświadczenia - lepiej lecieć na allegro polować na używkę z bitego anglika (taki żarcik, allegro jest tym zalane) czy jechać do kogoś kto wie jak to naprawić i bawić się w ten sposób?

po.png

przed.png

Edited by touchthis
15 godzin temu, darioG73 napisał:

Kolego,używana z pewnego źródła.Napisz do kolegi @Rafalg.Bynajmniej ja bym tak zrobił.

Poszła wiadomość z zapytaniem o dostępność

15 godzin temu, Cretux napisał:

A olej w skrzyni?

Olej jest, stan tego oleju wygląda na nigdy nie wymieniany, teraz już zapewne trochę za późno :P, mam autko dopiero 2 miesiące więc standardowo winę mogę zrzucić na mitycznego "poprzedniego właściciela"

12 godzin temu, michalm83 napisał:

Prawdopodobnie skrzynia F17 ma już dość.  

Te odgłosy by na to wskazywały ale z racji, że nie wiem jak zbudowana jest skrzynia samochodu wolałem dowiedzieć się u znawców, w motorze kiedyś od rozsypującego się łożyska obniżył mi się wałek pośredni nieznacznie, jęczała podobnie aż ją odbudowałem 😕

Kolego możesz zacząć ją reanimować,ale znając życie na łożysku się nie skończy.Mój kolega miał taki przypadek,,poszedł w zakup regenerowanej.Koszt 1800 pln+robocizna.

W mojej  jak padł mechanizm róznicowy to trzęsło i chrobotało autem podczas przyspieszania , szczególnie na zakrętach. Założyłem używke z anglika 600 zeta+500 robota. Naprawa nieopłacalna. Mam tą skrzynke na części jakby co bo poza dyferencjałem wszystko chodziło jak trzeba.

• 4 weeks later...

Aktualizacja: Oczywiście coś ze skrzynią nie pasowało, zakład stwierdził, że nie podejmie się wymiany bo po otwarciu tego dekielka gdzie można zobaczyć mechanizm różnicowy było widać (według nich) zbyt duże ubytki na zębach, zmarnowałem jeden dzień na zapylaniu wypożyczonym autem po innych zakładach które powiedziały to samo, potem 3 następne dni po lokalnych złomach w poszukiwaniu czegoś co w ogóle będzie działało ale znalazłem same padła, pomorze ogólnie nawet na olx czy allegro strasznie blado z ofertami tych konkretnych skrzyń, to pierwszy tydzień, drugi tydzień zamówiłem z neta regenerowaną za 1,5k pln (biorą rozwalone skrzynie, przekładają co się nadaje, wymieniają wszystkie łożyska i uszczelnienia, piaskują obudowę i fajrtant) po czym w warsztacie diagności i uczniowie poszli na L4 bo kowid, test pozytywny otrzymali po wizycie z objawami i pozamiatane, nareszcie zakład wziął jakiegoś jednego biedaka który musiał po nich dokończył robotę, oczywiście z jedną poprawką, i odzyskałem furę, aż dziwnie mi się jeździ tak cicho w środku jest :D Teraz ogarnąłem odesłanie skrzyni do @Rafalg i mam nadzieję zapomnieć jak najszybciej o tej kaskadzie niefortunnych wydarzeń przez którą ponad 2 tygodnie jeździłem nogami i traficarem.

W skrócie dla kogoś kto będzie szukał rozwiązania zagadki: tak, moja skrzynia ta co widać na filmiku miała masę aluminiowych opiłków i szlamu a'la brokat więc któreś z łożysk musiało spektakularnie paść i spowodować wydrążenie dziury w obudowie skrzyni, dyskwalifikując jakieś cywilizowane metody naprawy jej, to nie te sumy żeby bawić się w spawanie. Niezależnie od tego sam mechanizm różnicowy był zjedzony (powodując drgania).

No to Ci powiem,że gruba jazda,ale ostatecznie udało sìę temat zamknąć.Teraz tylko śmigać.Pozdrawiam.