Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szalejące kontrolki licznika. Signum 2.2 dti.


Recommended Posts

Witam wszystkich którzy mogli by pomóc i podzielić się swoją wiedzą. 

Kontrolki na liczniku mi szaleją mianowicie cała  prawa strona świeci czyli kierunek hak pozycjonowanie reflektorów tempomat itd. Na ten moment brak jest kontrolki świateł drogowych i kontrolek chalogenów trakcji i abs oraz świec żarowych. Nie działa również mały wyświetlacz na liczniku. Wskazówki działają na zegarach ok. Licznik kilometrów również. Odłączenie klemy też nic nie daje.Czasami dało się zauważyć że w wilgotną pogodę gdzieś wszystko wracało do normy i co ciekawe latem zero problemu jak się robi zimniej zaczyna się zapalenie kontrolek. Jeśli się uda wrzucę zdjęcie licznika gdzie widać kontrolki które się świecą i żyje swoim życiem . Elektryk stwierdził że cim trzeba wykluczyć i że jest sprawny.  Błędów zadnych nie było nic więcej nie powiedział. Czytałem na forum że może to być problem z akumulatorem. Ładowanie sprawdzone i jest między 13.8v a 14v. Ktoś pisał coś o alternatorze że on może coś problem powodować. Ręce już opadają i powiem że zaczyna mnie już to irytować. 

Błędów brak. Sprawdzone op-comem. 

Dziękuję bardzo za wszelką pomoc i chęć rozwiązania problemu. Z góry dziękuję. 

20201209_191246.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. Temat się troszkę rozwinął, a mianowicie troszkę jeszcze poczytałem na forum i kontrolki zginęły lecz  myślę że to nie koniec problemu. Pytanie w czym pomogło doładowanie aku? Po od pięciu porostownika i próbie odpalenia rozrusznik chwilkę zakrecił i staną coś go rozłączyło. Kluczyk do tyłu kolejną próba odpalenia i silnik żyje a kontrolki wróciły do normy. Po kilku przejazdach i odpaleniach było ok choć raz przy ostatniej próbie na chwilkę kontrolki się zaswiecily ale gdy silnik odpalił zgasły i było ok. Czy może być to problem tego przekaźnika od rozrusznika silnika? Może on zakłócać linię CAN i pracę kontrolek w liczniku? 

Link to post
Share on other sites

Ok. Dziękuję bardzo bardzo za pomoc. Spróbuje coś ogarnąć na miejscu a jeśli nikt na miejscu nie odważy się tego ogarnąć to napewno się odezwę. 

Dzięki matro1234 za podpowiedź. 

Link to post
Share on other sites

Baterię 🙄? Raczej bardzo dawno. Co ma wspólnego bateria w kluczyku z tymi kontrolkami jeśli mogę zapytać?

Na ten moment jestem dogadamy z gościem który chcę ogarnąć temat z poprawieniem tych lutów i zobaczymy. Kontrolki narazie jakoś tak nie mrawo ale czasem się pokażą lecz po zgaszeniu auta za chwilkę wszystko wraca do normy i jest ok. Jedno co to już z parę razy odcina rozrusznik ale na szczęście za drugim razem pali bez problemu. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam wszystkich.

Udało się temat kontrolek ogarnąć. Po pierwsze dziękuję wszystkim za odpowiedzi i dobre rady. Jeśli chodzi o mój przypadek winowajcą okazał się przekaźnik rozrusznika który nie wiedzieć czemu stwarzał takie problemy z kontrolkami. W każdym razie problem znikną po jego wymianie na inny. Od ponad dwóch tygodni zero problemu z odpalaniem i kontrolki zachowują się normalnie. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP