Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szalejące kontrolki licznika. Signum 2.2 dti.

Recommended Posts

Witam wszystkich którzy mogli by pomóc i podzielić się swoją wiedzą. 

Kontrolki na liczniku mi szaleją mianowicie cała  prawa strona świeci czyli kierunek hak pozycjonowanie reflektorów tempomat itd. Na ten moment brak jest kontrolki świateł drogowych i kontrolek chalogenów trakcji i abs oraz świec żarowych. Nie działa również mały wyświetlacz na liczniku. Wskazówki działają na zegarach ok. Licznik kilometrów również. Odłączenie klemy też nic nie daje.Czasami dało się zauważyć że w wilgotną pogodę gdzieś wszystko wracało do normy i co ciekawe latem zero problemu jak się robi zimniej zaczyna się zapalenie kontrolek. Jeśli się uda wrzucę zdjęcie licznika gdzie widać kontrolki które się świecą i żyje swoim życiem . Elektryk stwierdził że cim trzeba wykluczyć i że jest sprawny. I nic więcej nie powiedział. Czytałem na forum że może to być problem z akumulatorem. Ładowanie sprawdzone i jest między 13.8v a 14v. Ktoś pisał coś o alternatorze że on może coś problem powodować. Ręce już opadają i powiem że zaczyna mnie już to irytować. 

Błędów brak. Sprawdzone op-comem. 

Dziękuję bardzo za wszelką pomoc i chęć rozwiązania problemu. Z góry dziękuję. 

20201209_191246.jpg