Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Opel Vectra C , problem z hamulcami

Recommended Posts

Witam,

Wczoraj rano jak codziennie jechałem swoim autem na uczelnię, wszystko było w porządku, po powrocie auto parkowane pod domem postało 2h w międzyczasie przysypało obficie śniegiem.

Chciałem podjechać autem do sklepu, odpaliłem ruszyłem ale przy pierwszym hamowaniu coś nie zagrało. Pedał dało się tylko leciutko wcisnąć po czym zaczął drżeć i przy naciśnięciu słychać coś jakby zgrzyt ( coś na styl trących o siebie zębatek, mi się tak to kojarzy), samochód prawie w ogóle nie hamuje. Dodam że dałem się zaskoczyć i auto jest jeszcze na letnich. 

Czy macie pomysł co jest nie tak ?

Kolego, a Tobie czasem nie włączył się ABS przy letnich oponach na śniegu? :D Jak jest ślisko, a Ty masz letnie ( na zimowych też tak jest ), to Ci auto praktycznie nie hamuje, a pedał hamulca drży od ABS :P

Jak wdepniesz, to jest dość nieprzyjemne. Nigdy nie miałeś do czynienia z ABS?

Śnieg stopnienie, będzie suchy asfalt, to się naprawi :D

44 minuty temu, PanPawel7 napisał:

Ale czy byłby taki zgrzyt, jest to dość konkretne. Nigdy wcześniej w innych autach tak nie było ? 🙂

To możesz naprawić w ten sposób, że wyjmiesz bezpiecznik od ABS i więcej nie będzie zgrzytać i trzeszczeć, ale nie znaczy, że będzie lepiej hamował na letnich oponach na śniegu :leze:

Edited by oriencik

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Jeśli nie zgadzasz się z tą opinią poinformuj o tym Administratora Forum.

Pozdrawiam, Administracja Vectra Klub Polska

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP