Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam. Stałem się posiadaczem vectry c 1.8 122km około 3 tygodni temu. Co jakiś czas sprawdzałem sobie płyn chłodniczy olej itp. Dzisiaj na korku od oleju zauważyłem małą białą kropelkę (rozmiarem przypomina kropkę od flamastra) ale nie była ona gęsta . Czy mam się czegoś obawiać? z góry przepraszam jeśli zakładam tak zwane "g**no" ale jestem przewrażliwiony po poprzednim aucie które ciągle się psuło.

Link to post
Share on other sites

dziennie jakie robisz trasy?, chodzi czy samochód dobrze się rozgrzeje, bo ostatnio zimno się zrobiło. Takie gluty często pojawiają się jest zimno a samochód robi krótkie trasy. Jeśli olej na bagnecie jest ok tzn nie jest kawa z mlekiem (kolor oleju) to raczej jest ok.

Link to post
Share on other sites

dziennie do pracy i z powrotem to łącznie około 10km i wieczorami coś więc można powiedzieć że 15-20km dziennie robię. Zawsze gdy auto odpalam rano to czekam z 2-3 minutki zanim pojadę a później przez trochę drogi staram się go powoli rozpędzać jak jest taki zimny

Link to post
Share on other sites

no tak bo jak jest dosyć zimno a silnik się dobrze nie rozgrzeje na krótkich trasach to mogą się pojawić takie gluty bo skroplona para łączy się z olejem i taki efekt. Dopóki olej na bagnecie jest ok to nie ma problemu. Ja osobiście nigdy nie trzymam auta z włączonym silnikiem. Silnikowi nie służy takie działanie. Po prostu wsiadam i jadę, oczywiście w miarę delikatnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP