Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra C elektryka, bezpiecznik

Recommended Posts

Witam 

Mam pytanko.

Odebrałem auto od mechanika dzisiaj.

Naprawa krzyżak kolumny oraz amortyzator.

Ww. naprawy na ta chwilę ok, ale co się okazało po odpaleniu auta.

Panel od przełącznika świateł oraz świateł przeciwgielnych bez podświetlenia i bez żadnej reakcji ( nie dziala ) światła odpalaja się od razu po przekraczania stacyjki i tylko tak można je wyłączyć. Po chwilowym uruchomieniu auta zaczął gasnac także lewy ksenon ( raz działa, raz nie ). Żeby było tego mało znikło podświetlenie od radia w dół. ( radio z nawi + Klima).

Czy to może być sprawka jednego bezpiecznika?, to usłyszałem od mechanika.

Jeżeli nawet prosiłbym o miejsce winowajcy, to zaraz sprawdzę.

Dzięki z gory

Teraz zauważyłem.

Otwieram centralny ( jest oświetlenie kabiny i licznika pod zegarkami ), nastepnie owieram drzwi ( zapalaja sie zegary oraz oswietlenia calego radia oraz klimy ).Przekrecam stacyjke ( oświetlenie radia i klimy gaśnie, panel od włącznik świateł bez reakcji). Po odpaleniu stacyjki od razu zapalają się światła, na desce święci się też zielona kontrolka od świateł.

Nie rozumiem opisu do końca. Tzn. jak przekręca włącznik świateł to nic się nie dzieje, czy pozycje a po zapłonie mijania się włączają? Bo poza tym z opisu jest ok. Panelradia i klimy podświetla się po otwarciu drzwi i gaśnie po zapłonie. Następnie podświetla się jak włączę światła. Normalna reakcja. Aświatła się zapalają po zapaleniu silnika bo pewno opcja dziennych jrst uruchomiona. Nie pamiętam, czy idzie ustawić techem czy opkiem  podświetlenie radia i klimatronika po zapłonie. Taki wniosek po przeczytaniu opisu.

@oriencik ja również tak zrozumiałem, że jest opcja dziennych uruchomiona. Ale jak autor pytania wcześniej tego nie widział, to może coś mechanik grzebał fejsem.

Panowie jeszcze raz od początku.

Światła drogowe krótkie ( nie postojowe ) zapalają się od razu po przekreceniu stacyjki. ( panel z lewej strony na którym jest pokrętło od świateł oraz od świateł przeciwgielnych przód/tył i regulacji oświetlenia zegarów jest martwy. Swiatel nie mozna wylaczyc inaczej tylko stacyjką.

Światła długie oraz kierunkowskazy działają normalnie.

Po włączeniu silnika nie ma podświetlenia radia oraz klimy. Działa tylko podczas otwierania auta, po przekreceniu kluczyka gaśnie, tak jakby połączone to było z tymi światłami ( zwara albo coś takiego ). Normalnie przy włączonych światłach podświetlenie klimy dziala, tak jak podświetlenie radia gdy jest włączone. Teraz radio gra bez podświetlenia.

Panowie jeszcze raz od początku.

Światła drogowe krótkie ( nie postojowe ) zapalają się od razu po przekreceniu stacyjki. ( panel z lewej strony na którym jest pokrętło od świateł oraz od świateł przeciwgielnych przód/tył i regulacji oświetlenia zegarów jest martwy. Swiatel nie mozna wylaczyc inaczej tylko stacyjką.

Światła długie oraz kierunkowskazy działają normalnie.

Po włączeniu silnika nie ma podświetlenia radia oraz klimy. Działa tylko podczas otwierania auta, po przekreceniu kluczyka gaśnie, tak jakby połączone to było z tymi światłami ( zwara albo coś takiego ). Normalnie przy włączonych światłach podświetlenie klimy dziala, tak jak podświetlenie radia gdy jest włączone. Teraz radio gra bez podświetlenia.

Znalazłem taki post u nas na forum, 

Czy możliwe jest, że do wymiany krzyżaka kolumny kierowniczej demontowali ten włącznik w jakimś celu?

Poniżej znaleziony post.

Dzisiaj przerabiałem ten sam problem w mojej viki. Byłem zmuszony zdemontować wyłacznik przy okazji wymiany blokady regulacji kolumny kierowniczej. Po szczęśliwym zakończeniu pracy przy kolumnie zamontowałem panel oświetlenia i tu zonk - zero reakcji na przekręcanie pokretła jak również na włączanie świateł przeciwmgielnych. Dodatkowo podświetlenie panelu klimatyzacji i radia też nie działało. Odczytałem wcześniejsze posty i próbowalem kilkakrotnie wyciągać i montować włącznik świateł, potraktowałem kostkę kontakt sprayem - bez efektu. Przy ostatnim podejściu nagle zadziałał. Zrobiłem to tak: 

1. Na wciśniętym i przekręconym pokrętle (jak do demontażu) podłączyłem kostkę.

2. Przekręciłem kluczyk w stacyjce (światła się nie włączyły co wcześiej nastepowało za każdym razem)

3. Odblokowałem pokrętło do pozycji normalnego użytkowania

4. Przekreciłem pokrętło - światła zapalają sie i gasną jak dawniej.

Nie wiem czy jest tam jakaś określona procedura i kolejność czynności czy po prostu miałem szczęście ale wcześniej gdy najpierw odblokowywałem pokrętło z pozycji demontaż-montaż do pozycji użytkowania to przełącznik nie działał.

To sprubój podłączyć włącznik w różnych pozycjach. I podłączyłbym auto po opka lub techa i sprawdził, czy dą błędy.