Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Drgania pedału sprzęgła w końcowej fazie odpuszczania.Na ciepłym silniku

Recommended Posts

Witam, postanowiłem napisać temat na forum, gdyż nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Pacjent to Vectra C 1.9 120 KM, skrzynia M32, rok produkcji 2005 ( po lifcie )

Dwa dni temu zauważyłem ,że gdy silnik się zagrzeje to przy próbie ruszenia z pierwszego biegu następują drgania/wibracje pedału sprzęgła w końcowej fazie jego odpuszczania.Nie ma przy tym, żadnych odgłosów, hałasów itp.Przy zmianie biegów na wyższe oraz redukcji wszystko jest ok, auto ma moc.Ważne może być to, że zmieniając bieg na jedynkę, gdy auto się toczy nie ma tego problemu.

Dziś po zaobserwowaniu objawów zgasiłem auto, poczekałem z kwadrans, silnik trochę ostygł i od razu problem był mniej wyczuwalny.

Dwumas+sprzęgło wymienione ok 55000 km temu, nie ma żadnych objawów jego zużycia, dbałem o niego.

Dzwoniłem do mechanika i stwierdził, że nastąpił początek końca DM lub sprzęgło się sypie.Co o tym wszystkim sądzicie ?

W necie wyczytałem, że może być to wina poduszek silnika i/lub skrzyni, ale u mnie drgania występują przy rozgrzanym silniku

Zapraszam do dyskusji

Właśnie mam taki zamiar, tym bardziej, że +/- 55000 km temu była wymiana przez mojego kolegę od którego odkupiłem auta+mam dokumenty.

Przypomniało mi się jeszcze, że latem 2019 też miałem taką przypadłość, ale podczas jazdy w mega wielkim korku.Po dojechaniu do domu wszystko ustało, aż do dnia wczorajszego.

13 godzin temu, paw_kaz napisał:

Witam, postanowiłem napisać temat na forum, gdyż nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Pacjent to Vectra C 1.9 120 KM, skrzynia M32, rok produkcji 2005 ( po lifcie )

Dwa dni temu zauważyłem ,że gdy silnik się zagrzeje to przy próbie ruszenia z pierwszego biegu następują drgania/wibracje pedału sprzęgła w końcowej fazie jego odpuszczania.Nie ma przy tym, żadnych odgłosów, hałasów itp.Przy zmianie biegów na wyższe oraz redukcji wszystko jest ok, auto ma moc.Ważne może być to, że zmieniając bieg na jedynkę, gdy auto się toczy nie ma tego problemu.

Dziś po zaobserwowaniu objawów zgasiłem auto, poczekałem z kwadrans, silnik trochę ostygł i od razu problem był mniej wyczuwalny.

Dwumas+sprzęgło wymienione ok 55000 km temu, nie ma żadnych objawów jego zużycia, dbałem o niego.

Dzwoniłem do mechanika i stwierdził, że nastąpił początek końca DM lub sprzęgło się sypie.Co o tym wszystkim sądzicie ?

W necie wyczytałem, że może być to wina poduszek silnika i/lub skrzyni, ale u mnie drgania występują przy rozgrzanym silniku

Zapraszam do dyskusji

Ja po pierwsze sprawdzilbym droznosc przewodu gietkiego(czasami od zamieczyszczonego plynu gumowy wezyk traci przeswit) przy skrzyni  a po drugie zamienilbym tlumik pulsacji plynu(takie okragle na przewodzie kolo pompki sprzegla) na uzywke z alegro.To wszystko mozesz zrobic sam za niewielkie pieniadze a moze akurat pomoze.

8 godzin temu, matoslaw napisał:

Ja po pierwsze sprawdzilbym droznosc przewodu gietkiego(czasami od zamieczyszczonego plynu gumowy wezyk traci przeswit) przy skrzyni  a po drugie zamienilbym tlumik pulsacji plynu(takie okragle na przewodzie kolo pompki sprzegla) na uzywke z alegro.To wszystko mozesz zrobic sam za niewielkie pieniadze a moze akurat pomoze.

Dziękuje za porady, zlecę to mechanikowi o ile problem będzie nadal występował, bo dziś było wszystko ok.