Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dławi się, gaśnie i nie odpala

Recommended Posts

Witam kolegów.  Mam kur.... problem z moją vectrą c 2.2 dti  i potrzebuje waszej pomocy . Jakoś ze 2 tyg temu jadąc samochód zaczął mi się dlawic i strasznie kopcic po czym zgasł i nie chciał odpalić. Po całej nocy odpalał na chwilę tj.15-20 min i znowu silnik się gasil i nie chciał odpalić.  Miałem kilka opinii " specjalistów " i każdy mówił co innego . Więc tak.... zacząłem od filtra paliwa , przyznam że stary był w opłakanym stanie lecz wymiana dała 2 min więcej pracy silnika . Po przeczytaniu wielu wypowiedzi internautów stwierdziłem że może to być egr . Rozebralem go  , jak i kolektor nad nim ktory był...... za***any gruzem . Wyczyscilem egr i kolektor górny, tego z dołu nie ruszyłem. Samochód odpalił , silnik chodził ślicznie,  a turbo gwizdalo głośniej niż wcześniej lecz po 15 -20 min podczas jazdy co jakiś czas auto sobie purkało tak jakby było zapowietrzone . Odpowietrzylem go ale to nic nie dało. zasieglem pomocy kolegi i jego com . Wyskoczyły 2 błędy : czujnik położenia wału i nieszczelny układ chłodzenia. Wziąłem czujnik od kolegi z Saba gdzie ma silnik 2.2 tdi lecz prawie wszystkie części są takie same . Po wymianie czujnika dalej było to samo . Wymieniłem więc zbiorniczek na płyn chłodniczy gdyż kolega był przekonany że mój jest nieszczelny i też tak było . Auto odpalił i jeździło koło 3 H lecz usterka wróciła. Wczoraj sprawdzałem czy kolega dobrze dokrecil czujnik położenia wału i zauważyłem że ucieka mi olej w okolicy chłodnicy oleju .... czy ma to jakiś związek?? Czy może mam nieszczelny układ paliwowy ?? Pomóżcie!!! 

Edited by Popshow

Czy po podmianie czujnika wału skasowałeś błąd i już go nie było czy się pojawił?

A jaki to jest błąd nieszczelności układu chłodzenia? Nie kojarzę, żeby taki błąd był. I jakby, to miało wykrywać. Szybciej czujnik temp. płynu.

Po zmianie czujnika skasował błąd auto postalo ok 15 min i odpalilo na 30 min i to samo . Dlawienie i kopcenie... jasne i czarne spaliny na przemian aż do zgasniecia...