Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

zwarcie na ukladzie?

Recommended Posts

vectra 2005 , 2,2 direct .odpala a po chwili jak zgasze to juz nie pali.

Akumulator jest nowy , bezpieczniki cale , pompa wysokiego cisnienia wymieniona- nowa , czujnik cisnienia nowy, Cewka jest nowa. 

Po przekreceniu kluczyka robi tyk tyk jakby zawiesil sie bendix na rozruszniku - wiec pytanie dlaczego odpala na pierwszy strzal , a po chwili juz nie - wiec chyba nie rozrusznik ? Na opcomie nie ma bledow.

dodam tylko ze cyrk sie zaczol po umyciu silnika kilka dni wczesniej , przestal dzialac nawiew / ogrzewanie - calkiem zgaslo  , podczas jazdy , wlaczyl sie ABS , zblokowalo wspomaganie kierownicy , i po zgaszeniu silnika TYK ,TYK , TYK.  ma ktos jakis pomysl`?

wtyczki posprawdzane  zwlaszcza ABS przy lewym nadkolu jest git... a nawiew sie wylacza podczas skrecania kolami ( na krotkim odcinku testowane / na prostej jest ok , a przy skrecaniu odlacza nawiew i sa cyrki )

Edited by Pawel LK

Ale sam zaznaczyłeś

44 minuty temu, Pawel LK napisał:

dodam tylko ze cyrk sie zaczol po umyciu silnika kilka dni wczesniej ,

Trzeba więc posprawdzać wiązkę i wtyczki. Może trzeba wspomóc sprayem Kontakt S.

to dlaczego nie pojawil sie ten cyrk od razu po umyciu silnika tylko kilka dni pozniej`?  silnik umyty w sobote a problem od nastepnego czwartku ```??

to de facto musze wszystkie wtyczki potraktowac Kontakt s , a auto pali // po ostaniu swojego// na zimno -na pierwszy strzal a po chwili nic TYK TYK

dziwna historia, mi brak juz pomyslow

Witam też miałem taki problem po myciu 2.2 direct w vc ale jak myłem silnik i skrzynie biegów przed wymianą rozrządu. Zegary nie świeciły samochód warjowal postawiłem go do ciepłego garażu i powietrzem wydmuchałem dobrze skrzynkę bezpieczników tam jest płyta drukowana gdzie wilgoć robiła zwarcia. Po wydmuchaniu wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam