Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra c pompa paliwaa

Recommended Posts

Vectra c 1.8 Benz LPG 2003r . Auto dławi się na zimnym silniku po rozgrzaniu jest ok . Jakiś czas temu już nie odpalał i po diagnozie - niskie ciśnienie paliwa . Okazało się że wężyki gumowe do pompy paliwa w baku są złuszczone . Wymiana tego łatwiejszego przyniosła sukces . Teraz znów szarpie i proba wymiany drugiego nie jest taka łatwa , ponieważ jest ściśnięty w koszu do którego wchodzi pompa .

2 pytania

Do czego ( zasilanie powrót lub czego) jest ten przewód ?

Jak wyciągnąć ten kosz , bo siedziałem cały weekend i niby są zatrzaski ale obie łapy w paliwie i nic z tego . 

Jakby kto chciał zobaczyć z bliska jak to wygląda to jest zdjęcie po wpisaniu w google " czyszczenie baku paliwa Vectra c" trzeci obrazek od lewej. 

Choć u mnie chyba to jest ciut inne

CO może być? Przy ostatniej usterce przed diagnoza sprawdzona cewka , nowe świece , wymieniona pompa paliwa. Problem jest na zimnym silniku , ciekawostka jest taka , że awaryjnie nie chce odpalać na LPG , dopiero jak się rozgrzeje to odpala awaryjnie na gazie

I jeszcze jedno czy aby na pewno spadek ciśnienia który powstaje przy sparcialym przewodzie paliwowym( powrót)

nie wpłynie naszarpanie zaraz po rozruchu na ssaniu??

Edited by sxe22
  • 2 weeks later...

Próbuje wymienić ten wężyk z powrotu bo auto szarpie na benzynie , na LPG jest ok. Przewód zasilania wymieniony , natomiast za nic nie mogę wyciągnąć tego kosza , a bez wyciągnięcia go nie uda mi się wymienić przewodu od strony tego kosza . Zrobiłem zdjęcia tego kosza i może kto podpowie jak go wyszarpac , bo czuć że jest ruchomy i raczej na zatrzaskach , ale może kto konkretnie jakim zatrzaskiem i w jaką stronę? Dodam że jeśli przyjmiemy że ta dłuższą prosta gdzie są 2 wypustki to północ to żółte spinki widoczne na zdjęciach są na stronie wschodniej i południowej , ale ruszanie do środka i na zewnątrz nic nie zmienia , choć na zewnątrz da się bardziej pociągnąć  dodam że w baku mam ok 15l benz

IMG_20201205_150914.jpg

IMG_20201205_150946.jpg

IMG_20201205_150958.jpg