Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zmiana lamp VC przedlift

Recommended Posts

Cześć, na początku zaznaczę że szukałem podobnego pytania ale nigdzie nie znalazłem na forum. Chcę kupić te lampy: https://allegro.pl/oferta/reflektory-lampy-przednie-opel-vectra-c-black-ring-9741134601 i moje pytanie jest następujące, sprzedawca mówi że w ringach są żarówki W5W, chciałbym je zmienić na białe (takie: https://allegro.pl/oferta/zarowki-w5w-5w-t10-12v-super-white-biale-10-szt-9424407012 ) ale nie jestem pewny czy nie będzie z tym problemów. Fabrycznie jest jedna żarówka na lampę, tutaj byłoby 8 w jednej lampie, czy to nie spowoduje że elektronika będzie przeciążona itp? Czy ktoś już robił podobną zamianę? Jaki jest stopień trudności w wymianie żarówek w ringach, trzeba rozbierać całą lampę czy jest łatwy dostęp?

Dzięki z góry za odpowiedź i przepraszam jeżeli kiedyś takie pytanie się już pojawiło, a ja go nie znalazłem.

Konstrukcja wygląda dość dziwnie. Po co te ringi w tych światłach? Rozumiem, że jako pozycja, bo ta lampa nie ma homologacji na światła dzienne.

Edited by oriencik

Ja jak kiedys pytalem innego sprzedawcy o ta sama kwestie to otrzymalem i formacje, ze jest to element niezmienny - ledy. Fizycznie nie mialem styczności wiec nie wiem na 100%. Jesli faktycznie sa ledy to nie wiem czy nie jest koniecznym rozkleic lampe przelutowac i kleić. Moze ktoś na forum ma te lampy? 

Witam też miałem kilka aut na warsztacie gdzie lampy miały ringi na żarówkach i wymieniałem je na ledy https://allegro.pl/oferta/w2-3w-t5-led-cob-12v-zarowka-zarowki-do-ringow-7756957453?reco_id=707855c2-2a65-11eb-8341-b02628c7f910&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Pasują i świecą jasno trochę drogo bo 8 sztuk do jednej lampy. Nie są to żarówki  W5W 5W T10 12V. To są do postojówek zwykłych lamp. Pozdrawiam 

@Shiraoku jak byłem w kwietniu na przeglądzie miałem jeszcze HID-y i mnie nie przepuścił. Ale przy okazji zapytałem o żarówki LED. Diagnosta powiedział, że też nielegalne jeśli lampy nie mają homologacji do ledów. Wiem, że ludzie jeżdżą, ale trafi się jakiś nadgorliwy i po DR

Wiesz jak to jest. Możesz jeździć cały czas, a raz się trafi i lipa. W zeszły roku wymieniałem lampy, też DEPO, ale wziąłem normalne do GTS, bez ringów i ledów.

wiem że na pewno białe H7 halogenowe przechodzą bez problemu przegląd bo takie jeżdżą w tym aucie od zawsze, myślę że w połączeniu z tymi ringami będzie całkiem spoko wyglądało. Co sądzicie?

Abstrahując od wyglądu ringów w oplu, które wg mnie pasują do BMW, to zakładaj co uważasz.

• 3 weeks later...

Witam. Podepnę się pod temat. Poszukuję do mojego przedlifta GTS czarnych lamp Xenon. Interesują mnie nowe. Czy ktoś wie gdzie można dostać w jakiejś rozsądnej cenie nowe lampy, najlepiej Ori lub bardzo ale to bardzo dobrej jakości zamiennik? Z góry dzięki za informacje.

Nowe z czarnym środkiem i w dodatku  xenon,to chyba tylko ASO,ale cena Cię zabije.W zamienniku,to chyba nawet nie występują.

Edited by darioG73

Może oddaj do regeneracji? Kiedyś pytałem jakąś firmę, to za lampy AFL od polifta chcieli od 950zł w zależności od stanu. Jednak po takiej regeneracji patrząc na zdjęcia, to powinno być lepiej niż z fabryki. Firma to "Concept Hid". Od razu napiszę, że ich nie reklamuję, nie polecam, nie odradzam, Po prostu przypomniało mi się, że kiedyś o to pytałem.

Lampy od przedlifta też robili, w komentarzu jest informacja, że w zależności od zakresu prac cena to 700-2000zł.

Screenshot_2020-12-10-07-35-28-275_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2020-12-10-07-35-32-375_com.facebook.katana.jpg

Problem w tym że one są po regeneracji i nie jestem zadowolony. Oddane zostały 1,5 roku temu. Po roku zaczęły parować i odpadły te maskownice przyciemniające z kierunkowskazów w środku. Generalnie lipa. Jakieś inne pomysły?

Tak to właśnie jest z regenerowaniem. Kolego @zibijz zostaje Ci albo wybulić na nowe albo szukać ładnych używek. Zamiennik nie występuje jak Kolega @darioG73 wspomniał. Przynajmniej ja się nie spotkałem.

@pietros Zła podpowiedź,nie wiem czy przerabiałeś temat regeneracji reflektorów,bo ja tak.Już kiedyś o tym pisałem,że to kasa wyrzucona w błoto.Bynajmniej w moim przypadku.:(Na pewno nikt już mnie nie namówi na taki myk po raz drugi.To taka moja podpowiedź,ale nikomu nie mogę zabronić podjęcia takiej decyzji.