Jump to content

W dniu dzisiejszym od 22 nastąpi przerwa w działaniu forum związana z pracami serwisowymi.

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

patrykw01

Mała moc na benzynie na gazie normalna, szarpanie na zimnym silniku

Recommended Posts

Witam,

Problem w mojej Vectrze C wygląda tak że na rozgrzanym silniku na gazie vectra przyspiesza normalnie, strata mocy na wysokich obrotach jest praktycznie niewyczuwalna, a na benzynie przy około 3000 obrotów moc spada gwałtownie, przy 4500 obrotów prawie nie przyspiesza. Drugim problemem jest szarpanie na zimnym silniku, przy około 1.7k obrotów silnik zaczyna szarpać i muszę zmieniać na wyższy bieg, po przejechaniu około 2/3km problem znika, dodatkowym problemem który wystąpił raz jest to że raz przy jeździe przez całą trasę (około 30km) silnik przełączył się na gaz po długim czasie, ale gdy dodawałem chociaż minimalnie gazu przełączał się z powrotem na benzynę, jak nie trzymałem gazu pokazywało mi że jest na gazie, manualna zmiana na gaz nie pomagała, zgaszenie i odpalenie samochodu nie pomagało. Silnik to 1.8 benzyna 122km.

Na pierwszy problem przejażdżka 2 dni na benzynie. Jeśli pomoże to gaz go regulacji. Drugi problem to pewnie brudny reduktor

Jeździłem na benzynie prawie tydzień nic się nie zmieniło, reduktor był sprawdzany u znajomego gazownika jakiś miesiąc temu było wszystko dobrze 

ELM327 w rękę i pomiar korekt, sond, przepływki.

Please login or register to see this quote.

Z reduktorem to jest tak że raz działa a za chwilę się zatnie.

Witam. 

Mam pytanie czy ktoś miał podobny problem .Na zimnym silniku skaczą obroty silnika samochód podczas ruszania szarpie,  kangurzy .Trwa to ok 3÷4min objawy sa tylko gdy temperatura zewnętrzna jest ok 0 stopni Celsjusza. W samochodzie zostało sprawdzone lub wymienione:

Świece zapłonowe , cewki zapłonowe, pompa paliwa, sonda lambda 2 sztuki , czyszczona przepustnica,  sprawdzona kompresja silnika ,ustawione nowa mapa lpg po przejechaniu ok 400 kilometrów na Pb .

Zastanawiam się nad przepływomierzem powietrza. Czy temperatur zasysanego powietrza może być większa niż temperatura zewnętrzna różnica ok 5÷6 stopni Celsjusza?

Samochód opel astra h z18xe 125 km przebieg 240000 na lpg 2004 r bez Egr ( elektroniczna przepustnica)