Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

vectra b 2.2dti nie odpala jak silnik jest niżej


Recommended Posts

Jak w temacie na parkingu pali normalnie .Pojechałem dziś do pracy auto stało 8 godzin silnikiem w dół i niemożna odpalić . Mądra głowa powiedziała że układ się zapowietrzył i że przelewy wtryskiwaczy do wymiany. dodam że czasami silnik szarpie jakby łapał lewe powietrze.Z góry dziękuje za rady .Jutro muszę zabrać auto z firmy bo szef się wkur....

Link to post
Share on other sites

Mądrą głowa dobrze Ci powiedziała, sprawdź wężyki i trójniki powrotów, szczelność filtra, załóż zawór zwrotny przed filtrem itd. Ale w Twoim przypadku może być jeszcze coś. Kiedy przód niżej powinien palić bez problemu. Kłopoty są kiedy tył stoi niżej i paliwo cofa się do zbiornika przez nieszczelność. Podejrzewam że masz mało paliwa i być może problem z koszem w zbiorniku. Miałem podobnie kiedyś, tzn. zanieczyszczenia zablokowały zaworek na sprężynce i wylot paliwa z kosza, oprócz tego sam kosz nie był szczelny na oringu i górnej gumce. Objaw był taki że kiedy było mało paliwa silnik przerywał i nawet gasł podczas jazdy w długim zakręcie, np. na węźle drogowym. Działo się tak dlatego że paliwo uciekało z kosza a nie powinno. Sprawdź i wyczyść kosz w zbiorniku. Przy okazji jeżeli paliwo w koszu będzie czarne (zmieszane z olejem) to znaczy że cofa się przez uszczelniacze wtryskiwaczy, trzeba je wymienić, to typowa usterka 2 i 2.2dti. Radzę szybko uporać się z tym problemem bo pompa szybko się zatrze.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP