Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podświetlenie klawisza

Recommended Posts

Witam. Chciałbym doprowadzić zasilanie do podświetlenia klawiszy w lampce od podsufitki gdyż w mojej wersji była wersja bez podświetlenia a zmieniłem lampkę na 4 klawiszową. Czy mogę zasilanie wziąć z lusterka wewnętrznego a dokładnie z diody ambiente tej w lusterku? Ona wlacza się po włączeniu świateł. Jeżeli tak to który przewod odpowiada za podświetlanie ?

11 godzin temu, mates08 napisał:

Witam. Chciałbym doprowadzić zasilanie do podświetlenia klawiszy w lampce od podsufitki gdyż w mojej wersji była wersja bez podświetlenia a zmieniłem lampkę na 4 klawiszową. Czy mogę zasilanie wziąć z lusterka wewnętrznego a dokładnie z diody ambiente tej w lusterku? Ona wlacza się po włączeniu świateł. Jeżeli tak to który przewod odpowiada za podświetlanie ?

Cześć, jeżeli zmieniłeś lampkę bo w poprzedniej nie miałeś podświetlenia, to powinieneś całą taśmę również zmienić i moim zdaniem najlepsza opcja, a nie rzeźba. Myślę, że są to groszowe sprawy. Popytaj chłopaków co auta mają na części, chwila roboty i taśmę zmienisz, a nie szukać skąd na lewo podać zasilanie. Żeby zaraz zwory jakiejś nie zrobić bo źle się coś podłączy ;)

Zrobić to zgodnie ze sztuką,to nie taka chwila,bo podsufitkę należało by  przynajmniej opuścić na dół,żeby mieć jakieś dojście do zmiany taśmy.Taśma jak najbardziej do wymiany,nie ma co rzeźbić.:)

54 minuty temu, darioG73 napisał:

Zrobić to zgodnie ze sztuką,to nie taka chwila,bo podsufitkę należało by  przynajmniej opuścić na dół,żeby mieć jakieś dojście do zmiany taśmy.Taśma jak najbardziej do wymiany,nie ma co rzeźbić.:)

Zgadza się, ale 15-20 min i ogarnięte 🙂wystarczy choć z jednej strony ją poluzować, słupki A, B i C do tego rączki i gotowe 🤛

3 godziny temu, Gucio71 napisał:

Zgadza się, ale 15-20 min i ogarnięte 🙂wystarczy choć z jednej strony ją poluzować, słupki A, B i C do tego rączki i gotowe 🤛

Czyli,tak trochę po "łepkach" ,otworzyć wepchnąć i zamknąć.A co np.z prawym podświetleniem lusterka w daszku przeciwsłonecznym.?

1 godzinę temu, darioG73 napisał:

Czyli,tak trochę po "łepkach" ,otworzyć wepchnąć i zamknąć.A co np.z prawym podświetleniem lusterka w daszku przeciwsłonecznym.?

Robiłem tak chyba ze 3 razy plus 2 razy kompletne wyjęcie podsufitki i nie było to nigdy robione na sztukę więc wszystko się da 😉✌nie jestem typem człowieka żeby robic coś po "łepkach" 😉

@Gucio71 pewnie.ze się da nie twierdzę,że nie ale nie jest to robota na 15-20 min. jak piszesz.:)Tym bardziej dla kogoś kto być  może robi to pierwszy raz.Dlatego twierdzę ,że wygodniej jest ja opuścić i mieć dostęp do taśmy z każdej strony.

13 godzin temu, darioG73 napisał:

@Gucio71 pewnie.ze się da nie twierdzę,że nie ale nie jest to robota na 15-20 min. jak piszesz.:)Tym bardziej dla kogoś kto być  może robi to pierwszy raz.Dlatego twierdzę ,że wygodniej jest ja opuścić i mieć dostęp do taśmy z każdej strony.

Zgadza się, każdy ma inne zdolności manualne 🙂pozdro! 

Dobra panowie. Okazało się że moja 1 przycisk miała taśmę z podświetleniem tylko lampka była bez. Teraz siedzi 4 przycisk i jest wszystko łącznie z podświetleniem z taśmy. Mam pytanie. Mam GTS HB. Nie mam z tyłu fabrycznie lampek. Czy v VC HB oryginalnie szły one u góry czy po bokach na słupku? Da się je dołożyć czy trzeba ciąć podsufitkę? I pytanie jeszcze do daszków przeciwsłonecznych. Czy podświetlenie szło w obu? Czy tylko prawy? Bo też bym sobie dołożył. 

U mnie w poliftowej kombiawce podświetlane są obydwa L+R.

Edited by darioG73