Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra C 19.cdti 150 km wibracje


Recommended Posts

Witam

Problem zaczął się po wymianie kompletu sprzęgła i koła dwu masowego. Po zmianie na bieg 6 ( niezależnie czy przy 120, 140  ) wyczuwalne dość mocne drgania kierownicy oraz całej karoserii. Draganie ustępowało po redukcji na bieg 5 i po ponownym zwiększeniu prędkości i zmianie na 6 było OK , chociaż czasami trzeba było wykonać te czynności kilka razy. Zaznaczam , że problem nie występuje cały czas. Po jakimś czasie drgania zaczęły się pojawiać również na 5 biegu i tak jak powyżej redukcja na niższy bieg i scenariusz opisany powyżej się powtarzał. Aktualnie drgania pojawiają się na biegu 3 jednak są słabo wyczuwalne , po zmianie na 4 drgania są już mocne. Najdziwniejsze jest , że problem występuje przez krótki czas , są tygodnie że nie występuje wcale , po czym znów się pojawia.

Czy ktoś miał podobny problem ?

 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ze problem samych kół wyeliminowałes na 100 proc ? Wywazenie sprawdzenie czy opony/felgi nie bija i nie oblepily sie błotem od wewnatrz. Jesli to sprawdzone mozesz tez zajrzec do półosi/przegubów wewnetrznych

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Tak wszelkie problemy z kołami wyeliminowane ,to na pewno nie to. Sprawdziłem  jeszcze  hamowanie przy większych prędkościach i ...mocno drży kierownica. Rozmawiałem z kumplem i podsunął mi myśl ,że może tarcza lekko wypaczona  i dodatkowo od czasu do czasu nie do końca trochę trzyma hamulec.Dobrze by było bo to jeszcze nie majątek wymienić. Oglądałem przeguby i półoś , z lewej strony trochę podcieka. Klocki jeszcze grube a wymiana już dawno, tarcze jest rancik i trochę nierówności , wymienię i może objawy o ,których piszę ustąpią.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP