Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

BRAK MOCY NA 3 CYLINDRZE 2.2. DIREKT BENZYNA

Recommended Posts

OPEL VECTRA 2.2 DIREKT BENZYNA 2006

Witam,

jakiś czas temu zostawiłem auto u mechanika z powodu spadku mocy silnika (zapalona kontrolka - samochodzik z kluczykiem). Okazało się że nie ma mocy na 3 cylindrze. Została wymieniona pompa, pęknięty wtryskiwacz i czujnik ciśnienia. Na dzień dzisiejszy auto raz odpala poprawnie i zachowuje się wzorowo, natomiast kolejny raz odpala i po ruszeniu zapala się samochodzik z kluczykiem, a samo auto się dusi i nie ma mocy. Mechanik wskazuje, iż może to być problem ze sterownikiem i odsyła nas do elektryka. Czy ktoś z Was miał moze podobny przypadek lub wiec co może dolegać autu?

Edited by MichałOle

Na dzień dobry,fejs dedykowany do opla i odczytać błędy.No i chyba nie w tym dziale co trzeba napisałeś temat.:)

Edited by darioG73

Witam mam taki sam problem z signumem 2.2 direct są to silniki kolizyjne. Trzy cylindry po 20 bar a jeden 2 bary. Prawdopodobnie któryś z zaworów dostał od tłoka po przestawieniu się rozrządu zawór ssący. Jest to raczej pewne czeka mnie zdjęcie głowicy kontrola zaworów i szczelności. Tu przykład wychylania się zaworów ssących i zawory ssania pokrzywione. 

IMG_20201022_111641.jpg

IMG_20201021_133510.jpg

1 godzinę temu, Direct 2.2 napisał:

Witam mam taki sam problem z signumem 2.2 direct są to silniki kolizyjne. Trzy cylindry po 20 bar a jeden 2 bary. Prawdopodobnie któryś z zaworów dostał od tłoka po przestawieniu się rozrządu zawór ssący. Jest to raczej pewne czeka mnie zdjęcie głowicy kontrola zaworów i szczelności. Tu przykład wychylania się zaworów ssących i zawory ssania pokrzywione. 

IMG_20201022_111641.jpg

IMG_20201021_133510.jpg

dziekuję za podpowiedź.