Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z temperaturą z20net

Recommended Posts

Witam, mam problem z temp mojej Vectry, otóż po zakupie i założeniu gazu była sytuacja że temp wody pokazała 95 stopni przy spokojnej jeździe i w zbiorniczku się gotowało, na drugi dzień problem znikł, po ok 6 miesiącach problem powrócił gdy auto stało nieruszone od 5 tyg i na trasie była sytuacja jak wyżej 95stopni i bulgotanie w zbiorniku na kopie sytuacja opanowana odkręciłem korek od wyrównawczego po czym bawiłem się temp nawiewów na otwartym korku, temp się uspokoiła w granicach 86st i potem zakręciłem korek i był spokój, po czym 2 tyg temu po ok miesiącu od tej sytuacji z ekspresówki po odkręceniu korka i dolaniu trochę płynu bo ginie ok 100na 2000km no może na 3000km sytuacja się ponowiła teraz trzyma 88* jak jeżdżę przelotowo trasa do miasta ok 80-110kmh i dochodzi do 93, szykuje mi się wyjazd 300km za 3 tyg i muszę ten problem zwalczyć, myślałem nad wymianą termostatu ale wydaje mi się że układ nie trzyma ciśnienia, sam zaworek w korku sprawdzałem ustami się nie dmuchnie a od kompresora się otwiera, z tego co mi się wydaje te sytuacje miały zazwyczaj miejsce po tym jak był odkręcony korek od płynu, wiedz koledzy jakąś sugestie macie gdzie szukać problemu?