Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Klin na wale korbowym Z19dth

Recommended Posts

Witam wszystkich chcialbym zabrac sie za kontrole ustawienia rozrzadu, poniewaz walcze z bledem czujnika walka rozrzadu juz dluzszy czas, wiazka czujnika sprawdzona jest ok , na kilku roznych czujnikach nawet wyjetym z chodzacego auta caly czas blad. Czasem nie chce odpalic lub dlugo kreci a czasem pali od strzala. Chcialem sprawdzic ustawienie rozrzadu wiec zakupilem blokady oraz sprawdzic "slynny" klin na kole walu korbowego i mam teraz kilka pytan i bede wdzieczny jesli ktos mi podpowie wiec z gory dziekuje:

1. Jesli zdejme pasek to pasek wiadomo zaloze nowy, ale co reszta podzespołów, rozrząd zmienialem okolo 15 tys temu na dobrych podzespolach , pompa hepu itd

2. Sruba na wale doczytalem ze ma lewy gwint, z jaka sila ja dokrecic czy uzyc kleju do gwintow?

3. Odkrecal bede mocnym pneumatem wiec mam nadzieje ze pojdzie. A co z jej przykreceniem jak zablokowac sobie wal do jej przykrecenia kluczem dynamometrycznym? Ktos cos podpowie?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

przed robota zaopatrz sie w drugie kolo bo to kolo ma w sobie wypustke ktopra spelnia role klina

No wlasnie dlatego chialbym sprawdzic czy nie zerwalo tego klina, bon tego co czytalem na forum to zdarza sie dosc czesto. A mozesz cos podpowiedziec z moich pytan?

Panowie mozliwe zeby o tyle rozrzad byl przestawiony i auto chodzilo normalnie poza tym ze czasem slabo odpala , walek zablokowany na blokade a dol tak wychodzi824314de79b77bb23feae03248e72139.jpg

Trafiło do mnie auto które średnio zapalało - nie podobało mi sie, rozebrałem rozrząd i był przestawiony o 2 zęby. Po ustawieniu zapala zupełnie inaczej.

Bede jeszcze zwalal kolo zebate walu zeby sprawdzic klin , a co ja sie czujnikow nawymienialem , mam nadzieje ze to bedzie przyczyna bledu i ze gorzej zapalal, co do samej pracy to to ze silnik chodzil dobrze to subiektywna opinia bo nie mialem porownania i innym , moze byl np slabszy troche ale nie bylem w stanie stwierdzic tego

Koło zdjęte , klin okazal sie wporzadku, natomiast teraz pytanie cxy jesli kolo jest ok to po demontazu mimo wszystko kupic i zalozyc nowe czy jesli stare jesy ok to je pozostswic?

Kolo mimo ze stare bylo ok poszlo nowe wraz z nowa sruba , rozrzad ustawiony na blokade , auto chodzi poprawnie , bledu z czujnika wałka nie ma choc narazie przejechane tylko 20 km , z samej pracy silnika to moge stwierdzic ze lepsza dynamika na 5 i 6 biegu bo zniknelo takie przymulenie na tych biegach