Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szarpnięcie przy dodaniu / odjęciu pedału gazu

Recommended Posts

Hej. Mam mały problem, który mnie ostatnio drażni. Podczas gdy gwałtownie wcisnę pedał przyspiesznika czuć delikatne szarpnięcie. Tak samo się dzieje podczas zdejmowania nogi z pedału - jak zrobię to gwałtownie to czuć jedno / dwa szarpnięcia całą budą. Poduszka silnika przednia niedawno wymieniana tylna wygląda dobrze. 
Co może być przyczyną? Czytałem o tym problemie w innych autach (bo tu na forum nie znalazłem) i pisali coś o czyszczeniu przepływki.

Miał ktoś podobny problem?

Nie wiem właściwie czy dobry dział...

DM najczęściej daje znać o sobie na biegu jałowym.Przyczyny upatrywał bym jednak gdzie indziej

Wybacz, ale czegoś tu nie rozumiem… Mógłbyś wyjaśnić – jakim cudem uszkodzona dwumasa może szarpać na biegu jałowym? Skoro nie ma spiętego napędu (brak obciążenia silnika kołami / masą auta), to jak kierowca miałby odczuć szarpanie? 

Edited by stigmatizer

Czytaj ze zrozumieniem,nic takiego nie napisałem.Podczas przyśpieszania DM na pewno nie będzie szarpać.

Może to Ty pisz ze zrozumieniem, bo jak wół napisałeś:

1 godzinę temu, darioG73 napisał:

DM najczęściej daje znać o sobie na biegu jałowym.

To jak niby daje znać, skoro w tym wątku mowa jest o szarpaniu? I jak daje znać, jeśli nie o szarpanie Tobie chodziło? 

Na biegu jałowym po prostu metalicznie puka.Nie dawno przerabiałem DM+ sprzęgło.Mimo zużycia żadnego szarpania nie było,wręcz przeciwnie podczas przyśpieszania wszystko się wyciszało.

Ale to nie temat o DM.;)

Edited by darioG73