Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra B problem z szybami ,lusterkami i radiem

Recommended Posts

Witam, padł mi sterownik na amen auto nie chciało odpalić , po jakimś czasie zanim doszedłem do tego że to sterownik przestały działać szyby,lusterka,radio i dźwięk ostrzegawczy jak zostawi się kluczyki w stacyjce , po wymianie sterownika na inny dalej to samo (szyby radio lusterka) obstawiam że jest jakiś moduł komfortu , znalazłem taki po prawej stronie przy nogach pasażera pod plastikiem (nr.GM 24 416 615), ale na nie których forach pisze że to tylko do sterownia centralnym zamkiem , i tu moje pytanie czy ten moduł odpowiada za szyby lusterka radio itd czy może gdzieś znajduje się jakiś inny moduł ? Dodam że wszystkie bezpieczniki są ok,i wszystko inne działa poprawnie . Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

WhatsApp Image 2020-10-22 at 18.29.28.jpeg

Padł Ci multitimer - masz go za bezpiecznikami/przekaźnikami przy lewej nodze kierowcy.Aby go wyjąć musisz wyjąć przekaźniki i zdaj esię jakieś zabezpieczenie.Zwyczajnie wysuwasz go w prawo czyli w stronę pasażera.

2 godziny temu, vikis napisał:

Padł Ci multitimer - masz go za bezpiecznikami/przekaźnikami przy lewej nodze kierowcy.Aby go wyjąć musisz wyjąć przekaźniki i zdaj esię jakieś zabezpieczenie.Zwyczajnie wysuwasz go w prawo czyli w stronę pasażera.

Vikis bardzo dziękuję za radę będę szedł w tym kierunku , dam znać czy wymiana pomogła pozdrawiam

• 1 month later...

Witam ponownie po długim czasie , podmieniłem multitimer z innej vectry B ale z 96' , nic nie pomogło nadal nie działają szyby,lusterka,podświetlanie przycisków w kierownicy i sygnał jak zostawi się kluczyk w stacyjce i otworzy drzwi , mój multitimer włożyłem do tej starszej vectry i tam nie miało to wpływu na nic dalej radio i szyby działały normalnie , co to może być ? Pozdrawiam

Tak, z tyłu stacyjki. Zapytam się jeszcze raz, czy napewno wszystkie łącznie z tymi pod maską. Pytam, bo nie raz padały zapewnienia że wszystkie a potem okazało się że wszystkie o których autor wiedział

Tak łącznie z tymi pod maską , dzisiaj wymieniłem tę kostkę na nową (niewielki koszt) lecz nic to nie pomogło , problem leży jeszcze gdzieś indziej , może jakiś przekaźnik ? Nie bardzo wiem co odpowiada za te nie działające elementy , nie działa radio , szyby przód , regulacja lusterek, brzęczek który informuje że kluczyk jest w stacyjce przy otwartych przednich drzwiach (dziwne bo jak zostawi się włączone światła to brzeczek działa ) no i podświetlanie przycisków przy kierownicy , pozdrawiam

Sprawdź, czy po przekręceniu kluczyka na pozycję 1,2,3 pojawia się napięcie na bezpieczniku „21” - 10A.
Jeśli nie, to Masz uszkodzony styk „W” w stacyjce lub przewód od niego.
A przede wszystkim czy Masz w ogóle założony ten bezpiecznik i czy ma czyste styki dla dobrego kontaktu.

Witam , temat ogarnięty , kolega Tasiol miał rację problem był z bezpiecznikiem nr.21 , bezpiecznik wyciągnięty - przeczyszczone styki na nim i w środku , wydaje mi się że nie do końca siedział na swoim miejscu , w każdym razie wszystko działa i wróciło do normy , bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i rady i wszystkiego dobrego w nowym roku 👍