Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam, 

Witam wszystkich użytkowników forum jak i pojazdu jakim jest Vectra. 

Jestem tutaj całkowicie nowy i mój post wypływa ze źródła jakim jest bezradność względem diagnostyki już 5 serwisu, który uważa się za specjalistów, ale od początku. 

Drodzy użytkownicy, Kupiłem pojazd za kilak pierwszych pensji i cieszyłem się nim lekko ponad półtora roku...założyłem w nim instalacje LPG firmy Lovato na której pojeździłem lekko ponad rok, aż do wiekopomnej chwili. 

Pewnego upalnego dnia nagle auto przeszło w tryb awaryjny, nie kręciło wyżej niż 2k obrotów. Momentalnie pojazd został zawieziony na lawecie do warsztatu i od tamtego czasu jest... Nie jezdny. Minęło ponad 3 lata jak walczę z tym samochodem i dla wielu osób jest totalnym durniem, patrząc na czas i koszta jakie wpakowałem w naprawę auta. 

Objawy: na zimnym silniku wariacja obrotów, kompletnie opóźniona i szarpana reakcja na gaz. Na rozgrzanym silniku, pojazd gaśnie...

Pierwsze diagnozy sugerowały spalony sterownik silnika, lecz po wysłaniu go w dwa miejsca w naszymi kraju, specjalista stwierdził, iż sterownik jest ok i przyczyny trzeba szukać w pojeździe. Tak tez zrobiłem...

Całkowity remont silnika od planowania głowicy po wymiany wszystkiego co było "konieczne". 

Gdy już miałem nadzieję, że wszelkie remonty zakończoną temat - usterka nie zniknęła. Zamówiłem sterownik silnika z firmy w Gorzowie wielkopolskim. Trzy razy odsyłali gdyż objawy na pojeździe były takie same... Wyszło na to, że sterownik mój, źródłowy był prawdopodobnie Dobry! 

Nadal na CheckEngine wychodzi błąd ułożenia / położenia walka rozrządu...

Tydzień temu, nowy serwis wymienił połączenie elektryki od sterownika po inne elementy (nie działa). Zamówili oryginalny czujnik położenia wałka rozrządu (nie działa). 

Objawy są non stop te same. 

W grudniu będzie 3,5 roku jak auto stoi, a każdy serwis rozkłada ręce. 

Wydałem na naprawy już krocie i nawet nie chce o tym się rozpisywać. 

Czy instalacja LPG (JEJ STEROWNIK), może wpływać na nieprawidłową pracę pojazdu i ww. Błąd?

Proszę o radę i pomoc, może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem ? 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc 

A może czujnik położenia wału korbowego do wymiany. Jaki jest dokładnie nr błędu?

Na marginesie, to dlaczego tak późno zajrzałeś na forum. Do tej pory na pewno Koledzy by Ci pomogli ustalić problem.

Edited by Cretux

Dopiero teraz skończyła mi się cierpliwość do specjalistów. 

Auto aktualnie ogląda gość który był 15 lat serwisantem opla i mówi że z czymś takim nie spotkał się nigdy...

Nr błędu mogę podać jutro...dziś już są off.

Zasugerował, że to może być zgrzyt ze sterownikiem instalacji LPG...

Nie jestem w stanie tym autem jezdzic. Objawy są na gazie i benzynie. 

Po odpaleniu auto ma bardzo nie równe obroty, (jestem w stanie na szarpaniu dojechać na stacje paliw), gdy dostaje 90 stopni, automatycznie gaśnie nawet przy lekkim dodaniu gazu. 

Podłącz pod dedykowany fejs do opla. Odczytaj wszystkie błędy i podrzuć. Chodzi mi po głowie ten czujnik wału, że być może on. Ale to trzeba więcej danych, żeby online cokolwiek podpowiedzieć

Przekaże więcej informacji jutro. Pojadę do nich i od razu przekaże w poście czego się dowiem. 

Dziękuję za dotychczasową pomoc !

W poprzedniej vc z silnikiem takim jak Twoj mailem walniety egr samochod bez blaszki pod egrem nie mial sily ruszyc z miejsca, z zaslepionym egr wywalal checka ale normalnie dalo sie jezdzic , az wkocu jakis magik calkiem mi wyprogramowal egr blaszka zostala i do konca mojego uzytkowania mialem z tym spokoj

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Kolego @Waran najlepiej podłączyć op com albo tech2. Nawet jak będą mieli jakiś uniwersalny, to zapisz, zrób foty tych błędów.

Ja mialem wersje z egr ,byly tez bez, bedziesz widzial z prawej strony pokrywy zaworow czy masz egr czy go nie masz

To jest egr w z18xe , chyba ze nie masz egr fabrycznie to poprostu tego nie ma w tym miejscu. Podlacz kompa jak mowi kolega wyzej i pokaz bledy , ale zaslepic egr puszka po piwie nic nie kosztuje na probe , trzeba odkrecic dwie sruby i kostke i tyle, warto sprawdzic czasem proste rzeczy fec79171312bb83544730ecff4d557a4.jpg

No,ale gdyby to był egr,to chyba "check" na deskę wywali.Prawda.Kolega wspomina tylko o błędzie czujnika położenia wału.

I tak jak pisze @Cretux interfejs dedykowany do opla i zczytać błędy.

Edited by darioG73

U mnie byl notoryczny blad p0170 , a on nie wskazuje bezposrednio na egr, a jednak byl on przyczyna. Nie mowie ze u kolegi napewno to jest przyczyna ale skoro to nie kosztuje to mozna sprawdzic , cos wykluczyc

Jeszcze jedna sugestia od mechanika...

Znaleźć "jedząca" sztukę z tymi nr sterownika z18xe i zrobić przekładkę samej skrzynki sterownika i zobaczyć czy na tym drugim będzie to samo. 

Lecz ściągałem już kilka sterowników na których cały czas jest ten sam problem...

Kolego ale to trzeba zaprogramować, a nie tylko przerzucić. Wylogować i zalogować do Twojej. Tak to możesz i setkę sterowników przerabiać

Wiem wiem, pozostałe formy od których ściągałem prosiłbym o wszelkie dane dotyczące pojazdu i na tej podstawie wysyłały mi "programowany" sterownik

Panowie, 

Na karcie pacjenta widnieje jasny zapis - czujnik położenia WAŁU. Nie wpisali nr błędu do karty naprawy pojazdu, lecz jest to błąd zczytany z komp. 

Dołączam zdjęcie spod maski...

Jest ten EGR na zdjęciu ?

IMG_20201023_124840.jpg