Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

z20net - nierówna praca silnika, wypadanie zapłonu

Recommended Posts

Dzień dobry,

od niedawna posiadam Vectre C 2.0T 175KM PB+LPG. Od jakiegoś też czasu mam problem z silnikiem. Wypadający zapłon na 2 cylindrze. Założyłem nowe świece i cewki. Po uruchomieniu silnik pracował bardzo ładnie, lecz po chwili spaliła się cewka na 2 cylindrze. Zdiagnozowałem błąd(urządzenie na bluetooth + aplikacja w tel "car scanner")P1352 i P2304. Jednak nie wiem gdzie szukać przyczyny. Nie wiem czy mogę zaufać urządzeniu i te błędy pokazują prawdę. Proszę bardzo o pomoc bo mi brakuje już pomysłów. W załączniku opis błędów.

Pozdrawiam

Adam

Screenshot_2020-10-16-19-05-35-745_com.ovz.carscanner.jpg

Cześć

Podłącz interfejs diagnostyczny dedykowany do Opla sprawdź błędy.

Jaki przebieg w aucie, Jak instalacja LPG? Czy problemy występowały na PB i LPG?

Jakie świece i jakie cewki zamontowałeś? (cewki TYLKO I WYŁĄCZNIE oryginalne produkcji Mitsubishi. Part number: 12787707)

ewentualnie w oddziale masz dobrego Znachora od VC 2.T @Rafalg pisz, jedź zapewne pomoże i mniej wydasz $$$ niż tak wymieniając graty  w ciemno

Edited by siwy1538
  • 3 weeks later...

Cześć,

przepraszam, że odpisuje dopiero teraz ale wcześniej nie mogłem znaleźć chwili na to. Auto jest sprowadzone ze Szwecji. Kupiłem je niedawno. Przebieg to około 197 tyś km. Sytuacja wygląda tak, że pojeździłem tym autem parę dni i wstawiłem do warsztatu aby zamontować LPG. Po montażu instalacji gazowej pojeździłem dwa dni i wracając do domu padła cewka na drugim cylindrze. Początkowo było tak że jak był zimny to było ok, po rozgrzaniu zaczął przerywać i rozłączało gaz. Potem to już w ogóle się wszystko schrzaniło. Od momentu kupna auta miałem te cewki oryginalne które wymieniłeś tylko że nie wiem ile już jeździły wcześniej w aucie. Kupiłem świece nowe febi 13536 takie tez były odkąd kupiłem. Kupiłem potem cewkę zamiennik janmoru padła po paru minutach potem kupiłem 4 cewki skv tez zamiennik. Przy tych cewkach skv rozłączyłem gaz wyjąłem bezpiecznik instalcji i na PB już zaczynała się palić cewka. Również spalila sie na drugim cylindrze. Błędy takie jak pisałem wcześniej. Teraz auto stoi u gościa który zakładał lpg. Podłączył pod swój komputer. Ponoć pokazywało jakieś błedy z przepływką faktycznie była troche uderzona ale wymieniona juz. Gość testuje ciagle auto na PB. Wymienił tez cewke bylo dobrze ale auto trochę przeciagnal kilka razy do 5 tys obrotow i spalilo znowu na drugim. Auto juz nie wyswietla na konsoli check engine ale ponoc jego komputer pokazuje wypadanie zapłonu i zlą pozycje wału. Czekamy jeszcze na moduł zapłonowy. Proszę może jeszcze mi coś podpowiesz albo pomożesz bo już trace nadziej a wiedzę mam małą w tym temacie. Miało mi to auto posłużyć a tu kicha. Czy kupno oryginalnych cewek i świec ma aż takie znaczenie? Bo wiesz nie chciałbym tez kupic oryginału za ponad 300zł i spalić. I myślisz że @Rafalg by mi pomógł jakbym się do niego odezwał? Jeszcze raz proszę o pomoc i jak będziesz mógł to odpisz.

Pozdrawiam,

Adam

cewki musza byc tylko i wylacznie oryginaly na innych bedzie pokazywac wypadanie zaplonu, blad modulu i inne niestworzone rzeczy

8 godzin temu, ABog napisał:

I powiedz mi jaki interfejs polecasz do Opla?

Op-com, możesz również w ELM się doposażyć

Te świece Febi to jakieś 2 elektrodowe, cewki tylko oryginał tak jak pisałem.

Co do Rafała to jestem pewien, że pomoże. Zabierz auto od tego mechanika, bo pół auta wymienisz a on nadal nie bedzie wiedział co jest. 

ps

nie oszczędzaj na podzespołach, w niektórych przypadkach to po prostu sie nie opłaca. Zobacz ile wydałeś już na cewki (zamienniki) a efektu brak

ok. dobrze. Czyli możliwe jest to że jak zakładam zamienniki cewek to dosłownie po chwili je topi bo nie współpracują tak jak trzeba? Kolejne pytanie gdzie zamawiacie takie cewki oryginalne bo patrzyłem w necie i tak nie łatwo je znaleźć? czy może źle szukam? I z tym op-com i ELM to polecacie jakieś konkretne modele? czy obojętnie jakie? i gdzie można kupić taką rzecz?

w inetrenetowym sklepie z czesciami do saaba nie pamietam teraz nzawy

6 minut temu, ABog napisał:

I z tym op-com i ELM

Op com od my friendów. ELM z alledrogo za paręnaście zł i apka z google

7 minut temu, Cretux napisał:

Op com od my friendów. ELM z alledrogo za paręnaście zł i apka z google

dziękuję za odpowiedź a możesz podać do nich namiar?

@Rafalg a co do mojego pytania Czyli możliwe jest to że jak zakładam zamienniki cewek to dosłownie po chwili je topi bo nie współpracują tak jak trzeba? to możliwe że tak się dzieje przez to że są nieoryginalne?

nie spotkalem sie zeby oryginalna cewka sie stopila, wedlug mnie to jakies badziewne zamienniki

Ok. Bardzo dziękuję Panowie za odpowiedzi. W takim razie kupuję 4 oryginały. Mam nadzieję że problemy z cewkami się rozwiążą. Pozdrawiam serdecznie.

Dnia 5.11.2020 o 18:20, ABog napisał:

Ok. Bardzo dziękuję Panowie za odpowiedzi. W takim razie kupuję 4 oryginały. Mam nadzieję że problemy z cewkami się rozwiążą. Pozdrawiam serdecznie.

i jak podmieniłeś? kup tez świece dedykowane do Z20net

• 3 weeks later...
Dnia 9.11.2020 o 16:25, siwy1538 napisał:

i jak podmieniłeś? kup tez świece dedykowane do Z20net

Cześć,

elektryk stwierdził że wariuje moduł zapłonowy. Został wymieniony na używany oryginał. Od momentu kiedy napisałeś jeżdżę codziennie do pracy i na razie jest ok. Czekam jak się odkuję trochę kupię cewki oryginalne.