Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

budowa vectra b

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Szukam zdjęć, rysunków jak złożyć, zbudować od nowa vectra b, każdy element zdjęcia są dla mnie cenne, może jest jakaś strona gdzie są zdjęcia rysunku, albo macie własne zdjęcia jak coś rozbieraliście składaliście to wrzucajcie tu interesuje mnie wszystko prócz silnika.

Z góry dzięki wielkie

• 3 weeks later...

Ja korzystałem z tematów forumowych, stron podobnych do https://opel.7zap.com/pl/car/ .

Do tego szperałem w rosyjskojęzycznym forum...pomocne były także fora de i z wysp chodź tamte fora już po mału znikają.

Przy rozbiórce rób zdjęcia...jak najwięcej zdjęć. Nie wiem jaki silnik masz, ale mam manuala do V6 opla po ang.

ja auto rozebrałem kilka lat temu teraz doczekało się składania i bywają problemy z pamięcią 🙃 mam przygotowany B204/5 ale możesz podesłać v6 przyda się do astry jak będę wkładał :) jak masz jakieś linki do zdjęć składania to podeślij wszystko jest cenne 

Haha to zupełnie jak u mnie. Moja VB stała w garażu rozebrana chyba 5 lub 6 lat...przyszło zagrożenie, że któregoś dnia przyjedzie złomiarz wezwany przez żonę to w trymiga ją złożyłem ... niestety wyszło parę fakapów, które teraz ogarniam. Wrzucam plik, który wyłapałem gdzieś w necie. Bez tego nie zrobiłbym remontu 3,2 v6. Zdjęć trochę mam różnych, ale nie za dużo...pytaj na bieżąco, może coś znajdę. Podstawą było milion opisanych kubeczków i torebek ze śrubkami i ww. 7zap.

VauxV6engine.pdf

Wysyłaj wszystkie zdjęcia jakie masz kjk13@wp.pl na tę chwilę potrzebuję zdjęcie jak jest umocowana jest syrena alarmu w nadkolu i co i jak jest przymocowane w podszybiu 🤔 jak coś masz to podeślij 

Nie chcę skłamać, ale nad lewym nadkolem powinny byś wystające śruby albo otwory z nakrętkami. Syrenę na pewno montowałem bez wiercenia dziur... w nadkolu nie miałem kostki i musiałem ją przeciągnąć (bazowałem na wiązce z angola)  Miałem też kostki do czujek w słupkach, więc montaż oprócz rzeźby przy module komfortu nie był mocno skomplikowany. Zdjęć tego detalu nie mam niestety.

https://opel.7zap.com/en/car/j96/p/13/54-1/

Temat pomocny :

U mnie zdaje się nie było ani dziur ani śrub do mocowania syreni-zdaje się,że były zaznaczone punkty gdzie trza było wywiercić dziury.Ja mam alarm fabryczny ze syreną w nadkolu ale ta syrena jest martwa.Dawałem nawet inną z VC i też kaplica.Nie jestem pewien czy tej syreny w nadkolu nie aktywuje się czasem w module alarmu.Albo one szły tylko na UK.

A tak swoją drogą,widzę że kolejna osoba wpadła na pomysł remontu VB co mnie bardzo cieszy.Moja Viki też jest stopniowo remontowana i po wypłacie idzie do blacharza na remont podwozia + konserwacja,natomiast po nowym roku do lakiernika i zmiana koloru- w planach czarny Nova 266 albo jakiś inny z palety opla.Trochę poleciało w koszta ale VB jest mało na drogach a na szrotach również rzadko widać .

Syrena jest montowana na podłużnicy pod błotnikiem. Są 2 otwory na śruby. Syrena nie będzie działać jeżeli centralka alarmu jest zakodowana na Niemcy. Ta syrena jest aktywna tylko w UK. 

to w śmietnik z nią :) a może ktoś z was ma zdjęcie z podszybia co i jak jest podłączone ?

Dnia 1.11.2020 o 20:20, stifler napisał:

Syrena jest montowana na podłużnicy pod błotnikiem. Są 2 otwory na śruby. Syrena nie będzie działać jeżeli centralka alarmu jest zakodowana na Niemcy. Ta syrena jest aktywna tylko w UK. 

No patrz.... nie wiedziałem o tym... ja miałem cały komplet z jednego angola, może dlatego zatrybiło...

W ogóle to jest syrena z własnym akumulatorem. Zaczyna wyć jak na zamkniętym odłączysz aku. Ciekawa rzecz że te elementy mają już tyle lat a nadal działają, przynajmniej moja działa a też dokładałem z anglika. Te wariacje chyba mają związek z wymogami ubezpieczycieli w UK, jak widać w UE nie były wymagane systemy zabezpieczające przy odcięciu zasilania głównego dlatego można to przekodować odpowiednio do regionu.