Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

OPEL SIGNUM - nie kreci, swiecące kontroli aku, esp

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam problem ze swoim Oplem Signum 1.9 CDTI 150KM 06r.. Próbowałem znaleźć jakąś podpowiedz na wcześniejszych wielu podobnych tematach na forum jednak nie znalazłem odpowiedzi, bądź dokładniejszej podpowiedzi gdzie i czego szukać zanim elektryk w warsztacie będzie miał czas - mechanik podłączył komputer w celu sprawdzenia występowania błędów.

Naświetlając problem:

Auto zgasło w sobotę po trasie ok. 60km i już nie zakręciło na chwilę po zgaszeniu. Pojawia się niegasnąca kontrolka ESP oraz akumulatora, błąd na wyświetlaczu np. zasięgu czy spalania F, F/100km. Cykający przekaźnik pod maską podczas próby kręcenia. Wycieraczki załączają się, radio działa, światła długie załącza.

Dołączam zdjęcia błędów otrzymane od mechanika, niestety nie mam szczegółów. 

Jesteście Panowie w stanie podpowiedzieć co sprawdzić, jak ugryźć temat dopóki nie weźmie tego na warsztat elektryk.  

Z góry dziękuje za sugestie, dzisiaj będę sprawdzał napięcia i bezpieczniki.

Jest ktoś może w okolicach Rzeszowa będący w stanie pomóc z diagnostyką, naprawą?

20201012_085728.jpg

20201012_085737.jpg

Edited by Nerds93

Nic mi nie mówią screeny z tego programu. Podłącz op com czy tech2 i tym sprawdź błędy.

Screeny, które wstawiłeś nic nie mówią poza ilością błędów w poszczególnych modułach. Trzeba wyświetlić listę z kodami błędów. Ale jak @Cretux mówi, najlepiej podłączyć coś dedykowanego do Vectry.

Mnie niepokoi ten błąd na wyświetlaczu od zasięgu - zacząłbym od sprawdzenia pompy w zbiorniku (czy chodzi), bo w niej zdaje się jest od razu pływak, ale niech mnie ktoś poprawi.

8 minut temu, Cretux napisał:

Nic mi nie mówią screeny z tego programu. Podłącz op com czy tech2 i tym sprawdź błędy.

Niestety tyle dostałem od mechanika, tak myślałem ze to niewiele powie.

3 minuty temu, polansky napisał:

Mnie niepokoi ten błąd na wyświetlaczu od zasięgu - zacząłbym od sprawdzenia pompy w zbiorniku (czy chodzi), bo w niej zdaje się jest od razu pływak, ale niech mnie ktoś poprawi.

Jeśli chodzi o sam pływak to wcześniej występowały wahania na wskaźniku paliwa w zależności od nachylenia auta, +/- 5l. 

36 minut temu, Nerds93 napisał:

Jest ktoś może w okolicach Rzeszowa będący w stanie pomóc z diagnostyką, naprawą?

Kolega @Crazy może pomóc.

No super,że tylko bezpiecznik.Dziwi mnie tylko,że nie rozpoczyna się diagnozy od najprostszych rzeczy.

@Cretux jak Nerds wspomniał, bezpiecznik :D

Po wymianie dalej nie odpalała ale to tylko chwilowy brak prądu  :D

4 godziny temu, darioG73 napisał:

Dziwi mnie tylko,że nie rozpoczyna się diagnozy od najprostszych rzeczy

No dziwne troszke ze mechanik miał nawet dobry sprzęt a nie zaczał od podstaw

Daruś na tym, to właśnie polega. Czasem szkoda, że nie ma się takich dobrych ludzi pod ręką.

10 minut temu, Cretux napisał:

Daruś na tym, to właśnie polega. Czasem szkoda, że nie ma się takich dobrych ludzi pod ręką.

Krzyś,gdybym nie myślał,że taka jest idea forum,to by mnie tu nie było.:)

Edited by darioG73