Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wysoka temperatura silnika 1.9 cdti z19dth

Recommended Posts

Witam wszystkich 

Od wiosny walczę z wahającą się temperaturą silnika. Wcześniej miałem tak, że wskazówka temperatury stała jak wryta na 85' , a dzisiaj tańczy w lewo i w prawo. Co tylko przyspiesze to już idzie za 90' w Bc jest 102-107' gdzie nigdy wcześniej przez kilka lat nigdy tego nie było. Zacząłem od wymiany termostatu, był Behr, wsadziłem Wahlera dalej to samo. Później zrobiłem test na co2 okazało się, że są spaliny w płynie. Zrobiłem głowicę (głowica druga, bo tamta była popękana) dalej bez efektu. Wentylatory działaja, pierwszy bieg załącza się przy 98'. Czytałem wszystkie posty, każdy pisze o pompie wody, gdzie rozrząd zmieniałem 10 tys km temu(ina) i patrząc na zbiorniczek to wszystko wydaję się ok z pompą. Ale postanowiłem, że wymienię ten rozrząd i wsadze dla świętego spokoju taki jaki miałem przed iną i dalej bez efektu. Chłodnica klimatyzacji nowa(valeo) stara była już bez szału i była zabita muchami. Dalej bez efektu. Koszta tego wszystkiego to już około 5tys złotych i bez efektu.

Wymieniony termostat, zrobiona głowica, wymieniona chłodnica klimatyzacji, wsadzona druga pompa wody, sprawdzone wentylatory. Ogrzewanie w kabinie normalne czyli leci ciepłe, a naet gorące powietrze jak i było wcześniej. Została tylko chłodnica wody. Brakuje mi już sił na to wszystko!!!! Wydaję mi się, że zauważyłem deko większe spalanie. Ale w aucie nie ma żadnych błędów. Moc wszystko jest jak powinno być. Płynu też nie wyrzuca. 

Pomóżcie,  bo ja już bez pomysłów. 

Pozdrawiam!!!

W sobotę wymieniłem jeszcze chłodnicę i też bez efektu. Mam wrażenie, że gdy ta temperatura zaczęła wariować wraz z tą temperaturą zaczął więcej palić ropy i tak jakby te spalanie coraz bardziej wzrasta. Z układem chłodzenia jest wszystko w porządku. 

Edited by albertini1983

Wez wykrec korek od zbiorniczka i wsadz go plytko tak aby tylko nakretka troche zlapala.Pojezdzij autem i obserwuj temp.

1 minutę temu, wigo napisał:

Gościu wpakował 5 tysi w auto  kolega sugeruje korek ?  :mysli:była by to diagnoza roku :D

Warto zaczynac od najtanszych rzeczy.

Nie zaczął grubo tylko napisałem dlaczego robiłem głowicę. Termostat i rozrzad zmieniony darmo. Robię sam wiec ponosze koszta tylko części, a zacząłem od termostatu, a nie na ostro. Proszę czytać uważnie!!!

16 godzin temu, matoslaw napisał:

Wez wykrec korek od zbiorniczka i wsadz go plytko tak aby tylko nakretka troche zlapala.Pojezdzij autem i obserwuj temp.

Myślałem jeszcze o chłodnicy, ale jakoś nie chcę mi się wierzyć, że to może być chłodnica. Jak korek odkręce to w układzie nie będzie ciśnienia i też się może grzać, bo nie będzie dobrego krążenia. Ale spróbuję. 

Pożyczyłem korek od brata bo ma astrę h, tam jest identyczny i bez efektu. Dalej to samo.

Edited by albertini1983
2 godziny temu, matoslaw napisał:

Węże nie są twarde więc nigdy nie stawiałem na korek.