Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kabel GALLETTO 1260 do zgrania mapy signum z20net

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zgrać wsad mapy paliwowej i wgrać mapę z Saaba Aero 210km ,żeby zrobić chip tuning  ''Stage1'' do mojego Signum 2.0 T 175km z silnikiem z20net Czy jak kupię kabel GALLETTO 1260 to będzie to możliwe? Jeżeli nie to jakiego kabla potrzebuję? bo mam opcom chińczyka i jakiś stary kabel obd2 na port rs232 poniżej podaję zdjęcia z góry dziękuję za jakąkolwiek sugestię ;)

Pozdrawiam kojots

IMAG0433.jpg.189e22e849f3de5f39545e638ced4000.jpgIMAG0432.jpg.afecb0df36b754871c027b8bd6fc1638.jpgIMAG0435.jpg.d9feb263d8ab65403365a7a28db436c8.jpgIMAG0431.jpg.f6dbde66e32b24febd00c8244bcfdeea.jpg

Edited by kojots

Potrzebujesz Elma USB z odpowiednim chipem. Jaki konkretnie, musiałbyś poszukać na forum saaba. Chyba viaken takie robi. Do tego program trionic can flasher

13 minut temu, cichy117 napisał:

Potrzebujesz Elma USB z odpowiednim chipem. Jaki konkretnie, musiałbyś poszukać na forum saaba. Chyba viaken takie robi. Do tego program trionic can flasher

A tym GALLETTO 1260 się nie da? gdzieś czytałem na forum że się da ,ale chciałem się upewnić.

link do kabla

https://allegro.pl/oferta/galletto-1260-vag-kkl-chiptuning-dpf-egr-wsady-6289229068

Obsługiwanie modele

http://ccy.pl/img/200021/galletto.pdf

Edited by kojots

Ale co chcesz zmienić samą mapę paliwową ? Bez zmiany wtrysków ,turbiny i jazdy z sondą afr ? 

Raczej nic dobrego z tego nie wyjdzie , a napewno taniego w naprawie

Już wiem jak mam to zrobić podaję instrukcję dla potomnych ;)

kabel potrzebny będzie viaken ponoć działa najlepiej

https://viaken.pl/pl/polski-elm327-v3-ford-mscan-hscan-euroscan-2014.html

pobieramy TrionicCANFlasher

https://txsuite.org/guides/trionic-can-flasher/

WAŻNE !!!
ZASILANIE:
Stanowczo zalecane zasilanie sieciowe laptopa, oraz akumulator na prostowniku.
Przy spadku napięcia i przerwania połączenia można ud***ć sterownik !

KAŻDY ROBI MODYFIKACJE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !
NIE ZACHĘCAM ANI NIE NAMAWIAM DO INGERENCJI BEZ DOŚWIADCZENIA

1. Kabel, zalecany na sterownikach FDTI, w tym przypadku w ustawieniach zaawansowanych portu należy zmienić opóźnienie na „2” (domyślnie ustawia „16”)
2. Program Can Flasher instalujemy, sprawdzając przy instalacji czy są w WIN odpowiednie składniki NET.FRAMEWORK. Instalka programy sprawdzi przy instalacji.
3. W ustawieniach programu wybrać typ adaptera OBDLINK SX, COM speed 2Mbit. ECU type oczywiście T8 (main czy jakoś tak)
4. Kluczyk na chwilę w poz. ON (chodzi o obudzenie sterownika), potem na OFF.
5. Klikamy „Get ECU info”, przy prawidłowym połączeniu powinno odczytać dane ze sterownika, VIN i inne rzeczy. Jeżeli nie odczyta, szukać przyczyny w błędnym połączeniu, kabel, sterownik, ustawienia portu.
6. Jeżeli odczyt był prawidłowy, klikamy „Edit parameters”. Pojawi się okno z możliwymi modyfikacjami. Dla 175KM ma być zaznaczone „High output” Można też wyłączyć SAI, czy ustawić limiter prędkości. Zapisać w sterowniku zmiany, tu nie pamiętam, chyba na dole okna jest odpowiedni przycisk.
7. Koniec. Dla sprawdzenia można powtórzyć „Get ECU info”, zmiany powinny być widoczne.

https://txsuite.org/download/

Wsady można pobrać z programu T8SuitePro więc instalujemy i wchodzimy

C:\Program Files (x86)\MattiasC\T8SuitePro\Binaries

Z tego co pamiętam to 80 oznacza 150km, 81 175km, 82 210km, 83 wersję oplowską 175 km.
Do tego masz literki po liczbie, które mogą oznaczać np. rodzaj skrzyni, nigdy w to nie wnikałem :)
Początek to zdaje się numer sterownika, dalej wersja software i dalej oznaczenie mocy.

Po otwarciu klikaj "vin decoder" masz tam rocznik, silnik, jakie turbo, skrzynia etc.

Edited by kojots

nigdy nie wyłączam zapłonu podczas zgrywania mapy i wgrywania, zawsze na włączonym

9 godzin temu, cichy117 napisał:

nawet mocny spadek napięcia podczas programowania nie uwalił sterownika :)

Też nie słyszałem aby komuś uwalił, ja raz drzwi otworzyłem podczas zgrywania to wywalił failed i tyle :D

5 minut temu, Cretux napisał:

@kojots a po co Ci coś takiego? W tej cenie, to masz ELM327 na BT, op com od ryżowych i na kratę piwa zostanie.

Widzę że nie przeczytałeś tematu ;) Chodzi mi dokładnie o to czy zadziała zgranie mapy paliwowej przez wifii a nie przez kabel programem Trionic CAN Flasher a co do ELM327 na wifii od viakena to mam okazję go właśnie kupić za 90zł używkę ,ale w bardzo dobrym stanie dosłownie kilka razy użyty :)

Czytałem, ale jak Kolega @Danii napisał

Dnia 4.10.2020 o 09:28, Danii napisał:

Ale co chcesz zmienić samą mapę paliwową ? Bez zmiany wtrysków ,turbiny i jazdy z sondą afr ? 

Raczej nic dobrego z tego nie wyjdzie , a napewno taniego w naprawie

Dalej nie czaisz :) chcę wgrać cały program od saaba z areo 210KM do mojego Signum 175KM a nie samą mapę.

Edited by kojots
1 godzinę temu, kojots napisał:

Dalej nie czaisz :) chcę wgrać cały program od saaba z areo 210KM do mojego Signum 175KM a nie samą mapę.

Ale co Ci po samym programie mając inne wtryski i turbo? O to chodzi 

Ja bym nie ryzykował. Możesz kupić nawet kabel z aliexpress, aby był na stn1170 i napewno po kablu. Kolejna sprawa, to napewno nie program od aero bo ten ma w sobie zaszyte szare/zielone wtryski i duże turbo. Jeśli już to stg1 z gotowców dla z20net/b207e. Tutaj też osobiście nie chciałbym jeździć bez sprawdzenia parametrów łącznie z afr. Co prawda sam robiłem konwersję saaba z b207e na b207l, potem zmiana wtrysków i turbiny, wrzucenie map od nich i wgranie stg1 z gotowców bez żadnych poprawek. Wszystkie parametry są w normie, ale nie wiadomo jak to będzie u ciebie

Ja bym nie ryzykował. Możesz kupić nawet kabel z aliexpress, aby był na stn1170 i napewno po kablu. Kolejna sprawa, to napewno nie program od aero bo ten ma w sobie zaszyte szare/zielone wtryski i duże turbo. Jeśli już to stg1 z gotowców dla z20net/b207e. Tutaj też osobiście nie chciałbym jeździć bez sprawdzenia parametrów łącznie z afr. Co prawda sam robiłem konwersję saaba z b207e na b207l, potem zmiana wtrysków i turbiny, wrzucenie map od nich i wgranie stg1 z gotowców bez żadnych poprawek. Wszystkie parametry są w normie, ale nie wiadomo jak to będzie u ciebie

7 godzin temu, cichy117 napisał:

Ja myślę najpierw zczytać mój oryginalny program z samochodu i porównać go w programie T8SuitePro ile ma km ,Nm i boostu po prostu jak to się ma do mojego a wgrać myślę tę wersję poniżej.

Clipboard01.jpg.4c95da459737b956e5068faa470639af.jpg

Edited by kojots