Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak wyciągnąć PIN z wyświetlacza CID

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pytanie do osób które już to robiły a mianowicie:

Wymontowałem z VC wyświetlacz ,auto z 2003 roku wyświetlacz kolorowy ,rozebrałem znalazłem kość pamięci 93c56 podłączyłem programator

EZP2010 odczytałem pamięć ale ni huhu nie wiszę tam pinu. Zaznaczam że z programatorem mam pierwszy raz do czynienia więc proszę osoby

które to już robiły o podpowiedź czy teraz trzeba to jakoś zdekodować czy może coś źle robię, jeśli trzeba zdekodować to jakim programem.

Z góry dzięki za pomoc.

Z tego co pamiętam trzeba czytać jako 8Bit. Tu masz zdjęcia dwóch wsadów z zaznaczonym pinem:

Wsad1.PNG.f8fbe555d77baf30534fb7b1e6b33e13.PNG

PIN: 4811

Wsad2.PNG.2250940fd6fb58ed89df8df189087c70.PNG

PIN: 0224

To są co prawda wsady z VB ale przedliftowe VC miały podobnie. Zawsze występuje zaznaczone we wsadach powtórzenie pinu tyle że w drugą stronę. 

Jak nie znajdziesz to podeślij wsad, popatrzymy.

Dzięki za info jutro w wolnej chwili sprawdzę. Mam nadzieję że będzie tam ten pin jak nie podeśle odczyt pamięci.

Dzięki i pozdrawiam.

Podrzucam wsad bo ni cholery nie widzę tu pinu 😜

zczytywałem kilkukrotnie eeprom i za każdym razem to samo mi pokazuje więc wydaje mi się że źle tego nie robię.

VC_CID.bin

Tu natomiast dorzucam 2 eeprom też z VC tyle że nie pamiętam ale chyba autko poliftowe 2007 wyświetlacz zwykły.

Czy te wsady są dobrze zgrane czy coś nie tak z programatorem może jest.

VC_GID.bin

Edited by KoNiO

Dodaje wsad z tego wyświetlacza który mnie jak najbardziej interesuje.

I prośba do ciebie stifler jak to nie sekret powiedz mi jak odczytałeś bo z tym mam kłopot.

Dzięki i pozdrawiam

VC_CID.bin

Spróbuj pin 4146. Tam jest przedliftowy CID i jakieś NCDC? Na pewno ta pamięć to 93c56? A nie czasem 93c66? Czytasz jako 8Bit czy 16Bit? Wydaje mi się że czytasz jako 16Bit bo dziwnie ten wsad wygląda. 

Edited by stifler

Autko jest z 2003 roku wyświetlacz kolorowy radio nie pamiętam modelu teraz mnie niema w domu jak będę to podeślę fotki, co do pamięci opisana jest 93c56 6 tak dokładnie na niej jest, jeśli chodzi o odczyt to 8 bitami zczytuje. Zastanawia mnie tylko czy to oryginalny wyświetlacz i radio czy ktoś tu przerabiał to, vc z 2003 roku występowały z takimi wyświetlaczami? 

Do starych NCDC były takie wyświetlacze. One są praktycznie takie jak w VB tylko już latają po CANie. Do cd70/dvd90 navi są inne i tam są z resztą chyba już pamięci 93c76. Działa w ogóle ten zestaw czy co chcesz z nim zrobić? Bo ten wsad wygląda mi trochę na uszkodzony. Mimo wszystko sprawdź ten pin. Wg mojej wiedzy kod powinien być w adresach E6+EA i powtórzenie EF+EB. 

Radio ncdc. Komplet jak najbardziej działa, pin jest mi potrzebny żeby moduły zalogować bo ktoś pozmieniał sporo elementów w elektryce i nie zrobił tu ładu i składu, wyświetlacz najszybciej było wyrwać z samochodu, zdjęcia do wglądu zarówno radia jak i pamięci 

IMG_20201004_163026.jpg

IMG_20201004_163353.jpg

IMG_20201004_163350.jpg

Edited by KoNiO

Dobra rozkminione, pin to 7546, adresy E7+EA oraz powtórzenie EE+EB. Nie wiem jak patrzyłem wcześniej że nie widziałem. Sprawdź i daj znać ale powinno być to.

No i figa ani pierwszy ani drugi kod nie pasuje sterownik nie akceptuje kodu pin niestety. Chyba trzeba będzie wyrwać cim i z cima zczystać pin więcej zabawy ale będzie pewne.

Zobacz czy radio da się wylogować z wyświetlaczem. Może zestaw nie z tego auta jest? Sam mówisz że było tam dużo zmieniane.

Edited by stifler

Ktoś napewno tu ręce wkładał bo są tego ślady, najwcześniej w wtorek znów siądę do niej, ale tym razem cima wyjmę i zczytam znalazłem w necie program wrzuca się eepeom podaje z czego to i wyplowa pin, tylko że więcej roboty żeby go wyjąć ale jak trzeba to trzeba. Póki co dziękuję za zainteresowanie i pomoc. 

Edited by KoNiO

Nie  prościej  z  BCM ?Rwać  Cim  by  odczytać  PIN? Najłatwiej  z  BCM lub  licznik  .Z tego  cid  też  łatwo  .Mogę  jutro  sprawdzić  jaki  masz  pin  .Wyślij  mi  wsad  z tego  cid  na  maila  elektronikaopel@gmail.com

Witam Ponownie szanowne grono.

Temat ogarnięty pin tak jak mówiłem wydarłem z CIM ,ale co jest najlepsze dacie wiarę że pasował do wszystkich modułów w samochodzie 

a do samego CIM nie czy coś takiego jest możliwe ? Na pewno był wymieniany ten CIM bo Vin nie był zmieniony, ogarnołem tak temat że akurat miałem wolny cim pod ręką wylogowany i zalogowałem sobie więc cała elektryka jest ogarnięta i działa na 1 pinie :)

Zdaje mi się że ktoś na sztukę w tym samochodzie wsadził cima+dodatki auto ruszyło i poszedł dalej.

Ale mam prośbę do ciebie stifler zerknij na wsad z licznika, wymontowałem go również bo 1 dioda od poduszki zjarana i muszę ją  wymienić i podpowiedz jeśli możesz jak odczytać pin, niby pin znam ale korci mam program Sarah1331 Vauxhall Calc ale to jakaś lipa albo krzaki albo gwiazdki. A na piechotę ni hu hu nie widzę cyferek takich jaki jest pin ( 8219)

Podrzucam wsad 93c66 zczytany 8 bit wiec napewno jest ok.

VC_LICZNIK_PIN_8219.bin

Ogarnę jutro. A do radia i wyświetlacza ten pin pasował? Masz programator z adapterem czy lutujesz układ na programator? Ogólnie wsad wygląda źle, jakby źle odczytany. Powinien być gdzieś na dole widoczny VIN auta a tu są krzaki.

Edited by stifler

Witam. 

Wsad czytam po klipsie i to kilkukrotnie żeby wykluczyć pomyłkę, nie sądzę żeby coś było nie tak bo z cima bez problemu wydarłem i pasuje a ten licznik to tak przy okazji zczytałem dla nauki hehehe 

I przy okazji ogarnolem sobie wsad do cima wylogowany, przyda się na przyszłość. 

Nie zawsze klips daje rade. Czasami to że układ jest na płytce powoduje błędy odczytu. Wylutuj układ z licznika i dopiero odczytaj.