Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

X18XE1 chodzi na luzie, gaśnie po wciśnięciu gazu

Recommended Posts

Cześć.

Mam problem, z którym mechanicy nie są w stanie sobie poradzić, pacjent to Vectra B 1.8 X18XE1 2000 r. W zeszłą niedzielę, gdy chciałem odpalić samochód, ten wkręcał się na 2k RPM i od razu gasł. Z wciśniętym gazem wkręcał się na 2,5k RPM i gasł. Ostatnio miałem problem z przepływomierzem (kiedyś już dorabiałem masę do przepływki), ale samochód przez ostatnie 2 miesiące normalnie jeździł, pomimo świecącego się checka . Podmieniłem na zamiennik, wiem, że z nimi bywa różnie i  skasowałem błąd przepływomierza, ale to nie pomogło. Nadal wkręcał się na 2k obrotów i gasł. Ecu nie pokazywał żadnych błędów, aku sprawny, iskra jest, pompa daje ciśnienie. Podczas holowania udało się go odpalić i na luzie chodził w miarę normalnie, nawet check się nie świecił, momentami obroty falowały i dochodziły do około 2 tys., ale gasł przy dodawaniu gazu. Po zaholowaniu do mechanika nawet nie trzeba było go przepychać, po dało się parę metrów podjechać, przy dodawaniu gazu zaczął z trudem wkręcać się nawet do 4k RPM, ale silnik chodził ciężko i strzelał momentami czarnym dymem z wydechu. Mechanik twierdzi, ze sprawdził wszystko, co mu przyszło do głowy i nic nie znalazł. Samochód obecnie stoi u elektryka, ale na razie bez efektu. Ma ktoś jakiś pomysł? Chciałem VIki pojeździć jeszcze przez zimę i na wiosnę zmienić ją na coś zdecydowanie nowszego, ale mam przeczucie, ze będę do tego zmuszony wcześniej 😕

Ja miałem podobny problem tylko że ja mam 2.2 16v. A problemem był zatkany filtr paliwa.

Ty zaś masz 1.8 z tego co pamiętam,to w jakimś 1.8 lubiły padać ECU.Więc to on może być przyczyną... .

Elektrykowi udało się ogarnąć problem. Winowajcą była walnięta sonda lambda i dodatkowa masa przepływomierza robiąca zwarcie. Po ogarnięciu masy silnik wrócił do żywych, aktualnie pali się check i wywala błąd sądy, ale jeździ względnie normalnie, kręci się do odcięcia i nie brakuje mocy.