Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szyberdach montować czy do śmieci?

Recommended Posts

Cześć,

Po VB "dawcy" pozostał mi szyberdach elektryczny i mam z nim taki problem,że od niespełna roku przekładam go z miejsca ma miejsce i nie wiem co z nim zrobić... .Powiedzcie mi proszę,czy jest sens montować szyberdach ,jeśli tak,to dam radę zrobić to samemu,czy może lepiej dać go tam,gdzie jego miejsce,czyli do śmieci.

Kolego,ale co my możemy na to poradzić.Tą decyzję musisz podjąć niestety sam,ale jak nie czujesz się na siłach,to lepiej daj spokój.Pozdrowionka.

Edited by darioG73

Wycięcie otworu oraz inst.elektryczna z tym sobie raczej poradzę.

Wiem że ten szyberdach był montowany na śrubach zdaje się,że M5.

Niestety nie zwróciłem uwagi czy dach w tamtej VB miał jakieś dodatkowe mocowania pod szyberdach ...no i nie pamiętam czy przy samym wycięciu były jakieś przetłoczenia czy coś.W sumie to i tak ma urlop to myślałem aby zdjąc podsufitkę i ew.wyciąć dziurę pod szyber,tylko że ew.późniejsze zaspawanie dziury może być kłopotliwe,no i wtedy musiał bym dać cały dach do lakiernika.

A i jak bym miał kupować szyber tym bardziej elektryczny to było by to nieołacalne i pozbawione sensu.A ja to mam po dawcy...zdemontowałem to by oddać szupę na złom a teraz kombinuję co z tym zrobić.

A sam szyber jest sprawny,zamyka się i otwiera.Jedyne czego nie wiem,to do czego jest przewód w kol.czerwono-żółty.Pozostałe kable czyli brązowy dałem pod - a czerwony i czarny do +. Oczywiście to był test dachu by sprawdzić czy wgl.działa.

Powiem tak, co kto lubi. Jak mam klimę w aucie to szyber zdaje się dla mnie zbędnym bajerem. Gdybym miał oryginalnie - spoko. Gdybym miał ciąć zdrowy dach, żeby wstawić szyber tylko dlatego, że leży w garażu za darmo no to nie, nie zrobiłbym tego :P

• 3 months later...