Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Qeer

Podszarpywanie po uruchomieniu

Recommended Posts

Cześć zauważyłem, że auto po postoju przez cała noc delikatnie szarpie (na postoju). Jeśli tylko wyłącze gaz auto się uspokaja, obroty nie rosną ale jest to uczucie jakby ktoś popychał mi auto do przodu i tylu. Silnik nie skacze, na kontroli gazu byłem i mapy są idealne od dwóch lat. Lpg mam 2 lata, silnik z20net. Przepustnice sprawdzałem działa poprawnie, zastanawiam się czy świece mogą mieć wpływ na jakie zachowanie. Ktoś się z tym spotkał kiedyś? 

świece wymieniaj co 2 zmianę oleju ;)

Jeśli po wyłączeniu gazu problem mija to chyba wiadomo gdzie problem. Jeśli gazownik patrzy tylko na mapy i to jeszcze bez ich zebrania to lepiej poszukaj innego fachowca

Szarpanie mija wtedy gdy wyłączysz gaz po odpaleniu czy wtedy kiedy np. dzień wcześniej przejedziesz się na benzynie?

Generalnie to jeżdżę na benzynie tylko podczas nagrzewania się płynu chłodzącego do tych 40 stopni. Rano gdy odpalę auto i wyłącze przyciskiem gaz podczas nagrzewania podszarpywanie znika. Fachowiec nie patrzył jedynie na mapy gazu, specjalnie zakładałem u jednego z bardziej ogarniętych gazowników na najnowszym komputerze ale to nie wyjaśnienie. To szarpanie pojawiło się nagle i nie jest obecne codziennie, sam nie umiem określić co się na to składa. Teraz wróciłem z pracy i cała drogę jechałem na benzynie żeby zobaczyć jak furka będzie zachowywała się z rana. Dodatkowo niedługo zmienię olej to wlecą nowe świece i jeśli dalej będzie to występowało to będę pisał. Tak czy inaczej wszystkie komentarze nadal mi się przydadzą i będę sprawdzał ewentualności. 

Problem może być we włączonej opcji podgrzewania wtryskiwaczy. Czasem czuć wtedy lekkie szarpanie, a problem może pojawić się nagle, bo temperatura spadła poniżej ustawionej dla aktywacji rozgrzewania

Please login or register to see this quote.

Masz na myśli wtryskiwacze benzyny? W XER też jest podgrzewanie?

Mam podobny problem, gdy ruszam autem na zimnym to szarpie, tylko pierwsze przyspieszenie po ruszeniu, później jest normalnie. Wydaje mi się że spaliny bardziej śmierdzą po uruchomieniu zimnego silnika, tak jakby zbyt bogata mieszanka paliwa🤔

Wtryski LPG. Zobacz jakie masz korekty albo pojeździj trochę na benzynie

Tu już na forum gdzieś było o tym przecież... Ja też miałem problem poszarpywania na zimnym. Jak gasiłem na benzynie problemu nie było...

Winowajcą okazał się reduktor... Przepuszczał gaz. Po wymianie i regulacji auto śmiga bez problemowo

To czy to wina reduktora, wtrysków czy czego innego to już zależy od objawów

100 % racji. U mnie szybko naprawione. Ale też dużo zależy od  gazownika...