Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szereg napraw, lecz co dalej?

Recommended Posts

Witam serdecznie, dawno mnie tu nie było ale wracam z kolejnymi pytaniami. Przez ostatnie półtora miesiąca moja VB przeszła szereg napraw ( od zawieszenia po silnik zahaczając układ wydechowy ). Wymienione pierścienie, uszczelniacze, uszczelka pod głowica, nowy rozrząd, nowa głowica. Co mogę powiedzieć, Vectoria została kupiona w „nieco” gorszym stanie niż sprzedawca zapewniał. VB niedługo do odebrania a ja z ręką na sercu nie wiem co robić, i jak postępować z autem. Jedna strona mówi że docierać nie trzeba, druga przeciwnie. W aucie bije serce o oznaczeniu x20xev. Zapewne, a nawet na pewno znacie się na temacie bardziej niż ja. Co warto wziąć pod uwagę po takich naprawach i jak obchodzić się z autem żeby nic ponownie się nie zepsuło? Dodam że niedługo planuje wymianę pompy paliwa, i tu pytanie jaką polecacie do tej jednostki?

Miałem ten silnik jak i bliźniaczy X18XE. W obydwu nie robiłem tak grubych remontów, ale zalecam na początku delikatne jeżdżenie. Niech się wszystko ułoży. Bez tzw. piłowania.

Co do pompy paliwa, to nie mam konkretnej opinii. Wymieniałem parokrotnie i wszystkie się sprawdzały. Bardziej interesowałbym się częściami elektrycznymi. Np czujnik wałków czy położenia wału. Towar trudno dostępny, a Opel "lubi" tylko ori

Czujnik wałków został wymieniony przez poprzedniego właściciela, VB nie wkręcała się na więcej niż bodajże 4 tysiące rpm. Po wymianie wszystko cacy, z mniejszych napraw to naprawa ele szyby, ele lusterek, podświetlenie rejestracji, wymiana filtra gazu i wyregulowanie go, po przeszukaniu mojego starego notatnika z naprawami które wypisałem pewnie okaże się ze to nie koniec z naprawami, ale co jak co najważniejsze powoli się robi. Myślałem żeby odkupić pompę paliwa z vectry typowo na żyletki, ale czy nie nadzieję się na haka w postaci uszkodzonej pompy. Wszelkie propozycje na ten temat rozpatrzę. 

Sorry, ale widocznie nie bardzo rozumiem temat.

O co dokładnie Tobie chodzi? Szukasz pompy paliwa czy VB chcesz się pochwalić?

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Jeśli nie zgadzasz się z tą opinią poinformuj o tym Administratora Forum.

Pozdrawiam, Administracja Vectra Klub Polska

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP