Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Po wymianie silnika poważny problem z mocą

Recommended Posts

Witajcie, jakiś czas temu padła uszczelka pod głowicą, narobiło się tyle szkód że lepiej gdybym wstawił nowy silnik, a więc tak zrobiłem.Nowy silnik stare problemy, pamiętam kiedy już gotującym się autem jechałem 2km do mechanika to totalnie nie chciało ruszyć z miejsca, przy przyspieszaniu dziwne klekotanie z pod maski i brak mocy jakbym stracił jakieś 80 koni, silnik został włożony DOBRY sprawdzony auto też nie ma mocy check engine (tak jak wcześniej) komputer pokazał błąd czujnika wału, czujnik włożony ori nawet na trzech próbowaliśmy i wiecznie to samo, czy czujnik położenia rozrządu może być liczony jako ten sam błąd? Macie jakieś pomysły? Opel Signum 1.8 120 km 2006r.

Silnik Z18XE? Na postoju daj gazu i sprawdź czy nie odcina zapłonu przy ok 4-4.5 i dalej nie idzie.

A najlepiej jakbyś podłączyć pod op com i sprawdził wszystkie błędy

Edited by Cretux

Tak, Z18XE, z słów mechanika dziś zrozumiałem tylko to "do 4 tyś idzie i chu*j" niestety nie mam jak tego teraz sprawdzić kolego bo stoi dalej od domu u gościa który to sprowadzał, takiego pecha mieliśmy że auto z niemiec i po miesiącu padł motor

To jak idzie do 4 tys i uj, to czujnik położenia wałków rozrządu. Chociaż, to też w 100% nie jest pewne, bo może być źle rozrząd ustawiony albo koła. Kolega @Crazy ostatnio działał z taki problemem. Rozrząd i czujnik do sprawdzenia.

Masz czujnik ze starego silnika, to podmień. Czy w tym nowym siniku rozrząd był robiony?

7 minut temu, Crazy napisał:

Nie chce się kłócić ale obawiam się że nie, jeśli ktoś by to potwierdził to będę wdzięczny  ;)

826641061_Beztytuu.png.012f14d2867c9d952408ce8e71c15901.png

i wiele innych info jest

To nie jest XER ponieważ końcówka 2005 roku przejściówka sam pisałem tutaj na czacie i kolega mi potwierdził, jest to polift ale z kodem z18xe :) W0L0ZCF4861002922 VIN

Nie wiem czy się śmiać ale gość mówił że źle kostki podłączył i jedna idzie do czujnika ciśnienia oleju (czy tam poziomu) a druga do czujnika wału? XD

Cretux, odpowiadałeś mi na czacie ostatnio i pomagasz na forum, nie znam się na mechanice jedynie kosmetyka i lakiernictwo więc wielkie dzięki że nie wyśmiewasz się z moich pytań jak co niektórzy znaffcy na innych forach, należy Ci się krata browarka! Temat do zamknięcia problem rozwiązany, pozdrawiam was i oby jak najmniej usterek w waszych opelkach! 

Pomagam na tyle ile wiedza mi pozwala lub mogę służyć schematami. Podobnie jak Koledzy z forum. Do głowy by nie przyszło, żeby kogoś wyśmiać. Po to jest forum, żeby pomagać. Nie każdy się zna, a i ja miałby wiele tzw. głupich pytań :P

A na marginesie, to taka głupia pomyłka we wtyczkach, ale mogłaby wygenerować wiele kosztów wymiany podzespołów. Trzeba będzie o tym pamiętać na przyszłość, bo jak pisałem kojarzę, że była w przeszłości taka sytuacja. Dopiero Ty przypomniałeś.

Super, że sprawa wyjaśniona.

Temat zamykam zgodnie z prośbą.

Edited by Cretux

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Jeśli nie zgadzasz się z tą opinią poinformuj o tym Administratora Forum.

Pozdrawiam, Administracja Vectra Klub Polska

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP