Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem Vectra c 3.2v6

Recommended Posts

Witam mam problem w moim oplu a mianowicie :

Na początku co jakiś czas - czasami raz dziennie czasami po 2 tygodniach zazwyczaj w oczekiwaniu na światła zaczynał mrugać check - wypadanie zapłonu na 1 i 5 cylindrze, po zgaszeniu i odpaleniu było ok.

Później nastał czas wymiany rozrzadu, termostatu, świec -myslalem że to jest przyczyną , zostały uszczelnione pokrywy zaworów i jakieś części w zawieszeniu , nie istotne.

Po wymianie problem wypadania zapłonu się nasilił ale robi to tylko po włączeniu gazu , wcześniej jeździłem tylko na gazie więc prawdopodobnie cały czas tylko na nim był taki efekt. Po przełączeniu na gaz chwilę chodzi dobrze i po około 15-30 sekundach mruga check i wypada zapłon czasami sam 1 czasami 1 i 5. Wymienione listwy wtryskowe gazu i efektu brak. Po podłączeniu się do sterownika gazu, w momencie gdy check zaczyna mrugać gaz traci odbiór napięcia z jednego z wtrysków.

Dodatkowo na benzynie drży i na ciepłym na wolnych obrotach spalanie 1.5-1.6. Poza tym na benzynie normalnie jeździ nie ma problemów.

Macie może jakieś pomysły ?

• Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeśli usterka postępowała stopniowo to raczej będzie cewka. Przy rozrządzie powinno być źle odrazu po wymianie   Te wtryski to za karę zamontowałeś temu silnikowi?

Pytanie jak w tym czasie kształtują się korekty długie. Same krótkie wiele nie mówią. Lewe powietrze łatwo sprawdzić. Kiedy korekty na wolnych są wysokie, wystarczy że podniesiesz obroty i chwilę potr

sciagnij sobie apke Carscreener , jest duzo lepsza niz ta której używasz , druga sprawa sprawdz te korekty tak jak kolega @cichy117 pisze wyżej . kolejna rzecz ktora by sie przydala to nagraj krótki f

Posted Images

U mnie miałem podobne objawy jak mialem awarie wiązki przy cewce. Nim to zlokalizowałem wymieniłem cewkę, a po wymianie było jeszcze gorzej (musiałem naruszyć wiązkę przy wymianie). Przy samej wtyczce ułamał się jeden kabelek i sygnał się tracił co powodowało wypadanie zapłonu, tez głównie na gazie. Co dziwne na pb jezdzil prawie normalnie...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Na benzynie często pod czerwone pole dojeżdżam, i nie zdażyło mi się by wywaliło check, dziś mam nadzieje dotrze do mnie elm i wstawię jakie są korekty. Co do cewki też się zastanawiałem nad tym, bo było wszystko zalane olejem, miałem nieszczelność, ale brak błędu na benzynie jeszcze bardziej zastanawia, a w grę wchodzi jedynie zakup nowej, nie mam od kogo podmienić niestety.

wez sobie na poczatek jakis contact spray badz plak i dobrze jakbys mial jakis wezyk i pryskaj w strone podstawy kolektora krotkimi prysnieciami i patrz czy silnik zareaguje tzn podniesie nieco na moment obroty. jesli tak sie zdarzy kolektor do zdjecia na nowo

jak to uszczelnic ? masz opcje 

A - bardzo droga --- ASO i 900Pln 

B - droga ---- ebay

C - tansza ----- wujek ost 😉

D - najtansza ----- pasta Reintz .

20200528_192107.jpg

• darioG73 pinned and unpinned this topic